Image

Luxoft Ukraine: пишаємося можливістю допомогти Карітасу в покращенні життя дітей та молоді

Війна в Україні загострила важливість для компаній мати активну соціальну позицію та неможливість лишатися осторонь від суспільних проблем. 

Багато українських бізнесів нині створюють власні благодійні ініціативи, але необхідною також лишається їхня готовність підтримувати гуманітарні фонди. 

Вже понад рік Карітас України отримує системну допомогу від Luxoft в Украіні, однієї із найбільших ІТ-компаній України. Від 24 лютого 2022 року люксофтівці задонатили понад 1,5 мільйони гривень на потреби гуманітарного реагування та порятунку людей від війни.

Також компанія підтримує дитячі та молодіжні проєкти фонду. Наприклад, допомогла організувати свято «Різдвяна зустріч» для понад 60 галасливих щасливих вихованців осередку Карітасу Броди.

Processed with VSCO with a6 preset

Олена Самборська, керуюча та HR директорка Luxoft в Україні, розповідає, як компанія акумулює кошти для проєктів Карітасу та заохочує своїх співробітників ставати благодійниками. 

Україна – одна із найпотужніших локацій Luxoft із понад 3800 фахівцями у Києві, Одесі та Дніпрі, а також віддалено. Що змінилося у вашій роботі з початком війни?

– Ми у Luxoft готувалися до різних сценаріїв подій. Було розроблено план, згідно з яким ми відразу почали діяти. Також дуже помогла підтримка компанії – з боку хед офісу була дуже швидка реакція та комунікація. Велику роль відіграла підтримка наших клієнтів. 

Більшість спеціалістів працює віддалено ще з часів Covid-19. Тож не було потреби перебудовувати процеси. Але, з початком повномасштабного вторгнення, більша частина колег переїхали на захід України. У зв’язку з цим ми організували спейси для роботи у різних регіонах країни для підтримки безперебійної роботи. 

Мабуть, найбільш новацій прийшло у комунікації з нашими спеціалістами. З першого дня великої війни ми запустили спеціальні внутрішні канали комунікації, у яких анонсували що ми плануємо робити, коли й де збираємося для евакуації і так далі. Вже 26 лютого ми запустили «гарячу лінію» для допомоги з пошуком житла нашим колегам, які переїхали у безпечні регіони. Ми запровадили щоденні зібрання, на яких різні департаменти відповідали на питання колег. Тут дуже хотілося б додати, що все це робили самі ж люксофтівці. Тобто підтримка одне одного була на височенному рівні. 

Чому в ці нелегкі для країни часи ви вирішили підтримати проєкти Карітас України та, зокрема, дитячі?

– Luxoft завжди підтримував проєкти та ініціативи, які мають помітний вплив на життя людей та сприяють соціальному розвитку України – це підтверджує вибір бути соціально відповідальною компанією. 

Карітас України – це організація, яка протягом багатьох років працює над поліпшенням життя українців, зокрема, дітей та молоді.

Підтримка дитячих проєктів відображає розуміння того, що діти – це майбутнє країни, і їхній розвиток та навчання є критично важливим для створення нашого майбутнього. Luxoft пишається можливістю допомогти Карітас України у їхніх зусиллях покращити  життя дітей та молоді. 

До війни ви теж активно підтримували соціальні ініціативи, чи це нова для вас стезя?

– На рівні компанії, ми давно допомагаємо благодійним та волонтерським організаціям. Наші колеги брали участь в ініціативах благодійного фонду «Коло» та «Серце до Серця», а зараз наші основні партнери – це Карітас України та БО «Афіна». 

Декілька років люксофтівці також опікуються вихованцями Глинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Роменського району, що у Сумській області. Так, завдяки допомозі колег, було обладнано терапевтичний простір в школі, на початку 2023 року до школи були доставлені генератори.

Як саме ви збираєте кошти, які потім перераховуєте на проєкти Карітасу України?

– З самого початку війни, ми запустили платформу для збору пожертв серед усіх спеціалістів DXC Technology Company. 

Ми також робимо анонси зборів під конкретні проєкти через внутрішні канали комунікації та організовуємо івенти, де переможці мають змогу задонатити свій виграш. 

Так, в рамках конференції MS Stage, ми провели Charity MS Quiz. За результатами вікторини, ми обрали трьох переможців та від їхнього імені зробили благодійний внесок до Карітасу України.

Скільки ваших спеціалістів залучені до благодійності та на які ще проєкти направлена їхня активність?

– Luxoft – це, в першу чергу, люди. Люди з великими та добрими серцями. Ми підтримуємо всілякі ініціативи колег щодо волонтерства та благодійності. 

Так, одна з наших колег долучилася до створення сайту standforukraine.com для збору фінансової допомоги. На сайті зібрані різні волонтерські організації з описом та можливістю задонатити.

DevOps в Luxoft Олександр Орєхов організував власну благодійну організацію «Просто Люди», яка займається адресною гуманітарною допомогою у Харкові та його околицях. 

Завдяки ініціативі Software Engineer в Luxoft Чумакова Олександра ми вже декілька років допомагаємо Інституту реабілітації осіб з відхиленнями в психофізичному розвитку в Одесі. Все почалося з того, що у період пандемії Олександр, як і більшість наших працівників, перейшов на віддалену роботу, та вирішив облаштувати робоче місце вдома. Більшу частину його кімнати займало фортепіано і він вирішив віддати його людям, яким цей інструмент був потрібен більше. Після довгих пошуків Олександр дізнався, що поруч знаходиться Інститут реабілітації, якому потрібен інструмент для занять з дітьми. Ця історія так надихнула його, що він підтримує інститут і надалі.

Як ви стимулюєте своїх співробітників ставати благодійниками, чи проводяться у вас заходи щодо підвищення соціальної відповідальності?

– Luxoft активно підтримує тему соціальної відповідальності серед колег. Так, ми маємо внутрішню програму Luxoft CSR Incubator – це щорічна глобальна програма волонтерських грантів, яка пропонує фінансову підтримку нашим співробітникам, які хочуть зробити внесок у соціальний розвиток Luxoft і місцевих громад.

Які цікаві історії про взаємодію заради благодійності ви можете пригадати чи розповісти? 

– На День Незалежності люксофтівці з України зібрали кошти на понад 20 наборів газового обладнання для приготування їжі родинам, що мешкають у маленьких селах біля Гуляйполя – ми допомогли родинам, які не мали змоги забезпечити себе базовим обладнанням через відсутність газопостачання й електроенергії. Ідея проєкту народилася та реалізувалася буквально за кілька днів.

Також пишаємось ініціативою по збору коштів для Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні, у якій на той момент перебувало багато дітлахів, яких вдалося вивезти з Маріуполя. Люксофтівці за одну годину зібрали 110 786 гривень для закупівлі шприців-ручок та вакуумного аспіратора для терапії ран.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь