Image

Соціальні працівники Карітасу України проводитимуть заняття у школах

У 12 цільових громадах Одеської, Тернопільської та Хмельницької областей стартувала ініціатива Карітасу України зі створення 18 просторів дружніх до дитини.

Проект реалізується координаторами, психологами та соціальними працівниками Карітасу Одеса, Карітасу Тернопіль та Карітасу Хмельницький в рамках проекту «Психосоціальна допомога дітям шкільного віку на території Одеської, Тернопільської, Хмельницької областей під час війни в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки Карітас Австрія та міжнародного фонду Renovabis.

 «Ми маємо змогу порівнювати контексти, удосконалювати та поширювати в нових регіонах багаторічний напрацьований досвід у Донецькій і Луганській областях, а головне допомогти дітям, включати у свою діяльність батьків і педагогів, задля того, щоб допомога була комплексною та змістовною», – зазначає Зоряна Лукавецька, програмний менеджер напряму «Діти та молодь» Карітасу України.

«Простори, дружні до дитини – це всесвітньо визнаний та широко використовуваний підхід для захисту дітей, які зазнали впливу надзвичайної ситуації, стихійного лиха чи збройного конфлікту, від фізичної шкоди та психосоціального дистресу і допомоги їм із навчанням та розвитком, – пояснює Марина Мартиненко, менеджер проєкту психосоціального супроводу для дітей шкільного віку в Тернопільській, Одеській та Хмельницькій областях Карітасу України. Кімната Карітас – це безпечне і захищене місце, в якому формується стимулююче, сприятливе і підтримуюче середовище для дітей, де, з-поміж іншого, хлопчики та дівчатка отримують доступ до безплатних та структурованих занять, ігор, дозвілля, відпочинку, навчальних заходів і психосоціальної підтримки».

Протягом року в навчальних закладах функціонуватимуть різновікові дитячі групи. Соціальні працівники Карітасу допомагатимуть школярам ставати стресостійкими та гнучкішими до викликів часу. Чільне місце буде присвячене питанням роботи з дітьми по 7 темам «Безпечного простору».

Що ж саме буде відбуватися на заняттях  з дітьми:

Встановлення контакту. Знайомство дітей у групах, спільне напрацювання правил для створення атмосфери унікальності та прийняття кожної дитини.

Вивчення потреб. Діти та соцпрацівники разом визначають потреби та чинники, які впливають на здоров’я учасників групи.

Керування реакціями. Діти дізнаються, як думки впливають на наші емоції, а також навчаються способів екологічного вираження почуттів.

Навички розв’язання проблем. Вивчення дітьми видів конфліктів та опанування ними чотирикрокової моделі розв’язання конфліктних ситуацій.

Позитивні активності. Діти навчаються планувати позитивні активності, які б давали задоволення та повертали почуття контролю.

Позитивне мислення. Діти навчаються формулювати позитивні думки, планувати позитивне майбутнє.

Відновлення соціальних контактів. На останньому занятті актуалізується значущість людського спілкування, цінність дружби. Діти навчаються створювати план соціальних контактів та розвивати навички здобуття підтримки соціального оточення.

Участь у заняттях зможуть взяти і батьки. Вони поглиблять знання – з питань виховання дітей, матимуть можливість поділитися своїм сімейним досвідом і отримати цікаві та дієві техніки і вправи. Окремо відбуватимуться індивідуальні та групові зустрічі «Підтримка батьків у час війни» для батьків як переселенців, так і місцевих дітей.

В рамках цього проєкту також заплановане впровадження «Програми професійного зростання та емоційної підтримки для педагогів» в цільових школах. Спеціалісти Карітасу будуть надавати постійну супервізію для вчителів у школах. Набір інструментів для супервізії пропонує різні підходи залежно від індивідуальних потреб та обставин – від технік самодопомоги до так званих «Груп відкритого діалогу» та індивідуальних сесій.

«Педагоги, маючи навички та знання про те, як краще надавати підтримку та взаємодіяти зі своїми учнями, зможуть сформувати середовище у якому діти будуть процвітати, розвивати основні соціально-емоційні навички та виростати у відповідальних і впевнених у собі осіб. Карітас підтримає їх в цьому», – підсумовує Марина Мартиненко.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь