Image

Відновлення пошкодженого житла. Підготовка до зими

Внаслідок агресії росії інфраструктура України зазнала великих руйнувань. Частково пошкоджено або зруйновано житло в понад 2 мільйонів осіб.

На початку осені Карітас України почав нарощувати темпи і обсяги допомоги, пов’язаної з відновленням пошкодженого обстрілами житла, щоб люди мали змогу зимувати в своїх домівках. Проводячи оцінку потреб ще в липні, ми побачили, що мешканці Ірпеня, Бучі, Бородянки попри всі труднощі мають переконливе бажання ремонтувати свої оселі і залишатися в них на зиму.

«Вже зараз відновлюємо житло на Київщині. Карітас Київ в рамках проекту  «Реагування на надзвичайні ситуації в наслідок бойових дій в Україні» вже допоміг з  встановленням вікон   163 домогосподарствам в містах Ірпінь, Гостомель, Іванків, селах Броварського району. У жовтні заплановано провести ще 190  дрібних ремонтів» – розповідає о. Роман Сиротич.

Карітас Київ і Карітас Полтава розпочали реалізацію ще одного проекту «Житлова та фінансова допомога для вразливих домогосподарств в Україні» в Київській і Полтавській областях в партнерстві з Карітас України і Catholic Relief Services (CRS) та за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги (Bureau for Humanitarian Assistance, ВНА). Метою проекту є надання критично важливої підтримки для вразливих домогосподарств під час зимового періоду, щоб задовольнити їхні основні потреби через надання грошової допомоги, житлових субсидій та малого ремонту.  

В Карітасі Київ наразі триває реєстрація людей із вразливих категорій населення для проведення ремонтів домогосподарств, які постраждали від російської агресії. За словами о. Романа Сиротича, Карітас Київ координує свою роботу з Київською обласною військовою  адміністрацією, яка допомагає відібрати місцевих мешканців, що належать до найбільш вразливих категорій населення і потребують ремонту житла. Варто відзначити, що проєкт розраховано на допомогу людям з інвалідністю, самотнім людям похилого віку (60+) або домогосподарствам, в яких живуть одна чи дві людини похилого віку, які не мають підтримки рідних. Також в цю категорію входять самотні матері чи опікуни недієздатних людей, багатодітні родини, вагітні жінки і матері з дітьми до 3-х років, особи з важкими захворюваннями, а також домогосподарства, що втратили джерело доходу або середній дохід яких на одну особу складає менше 5400 грн.

В рамках цього проекту для вразливих домогосподарств Київської областівиконають невеликий ремонт пошкоджених будинків (заміна вікон, дверей, легкий ремонт даху) для 3 000 домогосподарств (близько 7500 осіб), чиї будинки було пошкоджено, але які фактично є цілими та визнані безпечними для проживання.

В Полтавській області для 20 000 домогосподарств (близько  50 000 особам) буде надана: багатоцільова грошова допомога для забезпечення основних потреб протягом 3 місяців; грошова допомога на оплату комунальних послуг, щоб допомогти вразливим домогосподарствам забезпечити опалення взимку; грошова допомога на придбання палива.

Також  Карітас України розпочинає відновлення пошкодженого внаслідок ракетних обстрілів житла на Одещині, Сумщині, Миколаївщині, у Запоріжжі та у Кривому Розі. Загалом по Україні ми плануємо надати допомогу з відновлення житла 4 500 домогосподарствам.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь