Image

Питна вода для мешканців Дніпропетровської та Херсонської областей від Карітасу та Cordaid

Після повномасштабного вторгнення росії та підриву Каховської дамби одним з найбільших викликів для населення стало налагодження доступу до питної води. Саме тому Карітас Україна спільно з Карітас Кривий Ріг за фінансової підтримки партнерів Cordaid реалізовують проєкт «Невідкладне реагування на війну в Україні, включаючи  постраждалі райони Дніпропетровської та Херсонської областей». Метою даного проекту є забезпечення людей, які постраждали від війни та підриву Каховської ГЕС, доступом до води.   

Спираючись на потреби постраждалого населення, були визначені наступні заходи для відновлення доступу до води:  

 –  відновлення свердловин у  постраждалих громадах;  

–  встановлення фільтрувальних станцій у закладах освіти та охорони здоров’я. 

– надання фільтрів для очищення води для домогосподарств у районах без централізованого водопостачання 

– дистрибуція питної води в населених пунктах, де відновлення джерел водопостачання наразі неможливе.  

Загалом в рамках проекту доступ до очищеної води планується надати понад 20 тисячам людей. 

Станом на листопад 2023 року в рамках проєкту реалізуються заходи з дистрибуції питної води у м. Марганець та м. Апостолове  Дніпропетровської області та с. Нововоронцовка Херсонської області. Роздано більше 1 000 фільтрів для домогосподарств у м. Жовті Води  Дніпропетровської області та с. Брускінське  і с. Нововоскресенське, с. Трифонівка і с. Твердомедово Херсонської області. Надалі дистрибуція фільтрів продовжується зважаючи на потреби місцевого населення.   

Розпочнуться ремонтні роботи з відновлення свердловини у с. Велика Костромка Зеленодольської громади. Також інженери проекту спільно з представниками місцевих громад фіксують свердловини, які будуть відновлені в межах даного проекту. 

Найближчим часом в 5 лікарнях та закладах освіти Дніпропетровщини відбудеться встановлення фільтрувальних станцій. Всього в межах проекту планується встановлення 14 фільтрувальних систем для вільного доступу користувачів/відвідувачів до питної води. Проект реалізується для допомоги людям. Попри війну і складні випробування, що вона несе, місцеві мешканці залишаються вдома.  

Олександр Іванович мешкав у селі Трифонівка на Херсонщині, де мав своє господарство та займався землеробством разом із дружиною.  «Ми жили у мирі зі своїми сусідами, кожен займався власними справами. Ніхто навіть не здогадувався, що наш спокійний світ може раптово зруйнуватися», – розповідає чоловік. 

Вранці 24 лютого 2022 року пана Олександра розбудив телефонний дзвінок від брата і звістка про те що російська армія вторглася в країну. В небі були численні сліди ракет. Олександр намагався врятувати свою родину, тому попросив дружину Ірину виїхати в Кривий Ріг до родичів, де здавалося було безпечніше. 

Село Трифонівка було окуповане в перші дні вторгнення росіян в Україну. За словами Олександра, окупанти займали будинки мешканців села, зокрема, деякі з них жили поруч з його домом. Аж поки 6 жовтня 2022 року українські війська звільнили село від російських загарбників. 

Після деокупації родина Олександра повернулася до рідного села і стала відновлювати зруйноване домогосподарство:  «Літня кухня та хлів для тварин були зруйновані повністю, в будинку були розбиті вікна та частково зруйнований дах. Самотужки сім’я змогла відновити житловий стан будинку за два місяці»- згадує Олександр. 

Влітку 2023 року селяни Трифонівки зіштовхнулися з новими випробуваннями. Підрив Каховської ГЕС спричинив погіршення водопостачання в селі. Наслідки цієї трагедії селяни відчули одними з перших: 

«Наше село знаходиться за 60 км від ГЕС, на ранок ми дізналися, що греблю було зруйновано і в нас почалися складнощі з водою… Вода є, але вона дуже погана, для пиття зовсім не придатна… Купуємо бутильовану воду, намагаємось фільтрувати. Хто як…» – ділиться чоловік. 

До початку повномасштабного вторгнення село Трифонівка проживало 800 жителів. На сьогодні повернулися до своїх домівок вже понад 500 людей. Односельчани Олександра Івановича намагаються спільно вирішувати проблеми, які спричинила окупація та підрив водосховища. Однак, проблема поганого водопостачання є надзвичайно складною.  

В село Трифонівка було доставлено 161 фільтрувальну систему протягом чотирьох днів. Наразі ситуація в селі з централізованим водопостачання залишається нестабільною, і люди активно користуються наданими фільтрами. 


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь