Image

«Проект довжиною в життя»: у Стрийському Карітасі провели зустріч-презентацію Центру для людей з інвалідністю

За спільним столом зібралися представники місцевої влади, соціальних служб, навчальних закладів, медицини, бізнесу та громадських організацій. Говорили про важливість супроводу, навчання, інтеграції в життя громади молоді з ментальними та комплексними порушеннями.

Під час круглого столу діяльність «Центру дозвілля та соціальної адаптації для людей з інвалідністю» презентували директор Стрийського Карітасу о. Володимир Мамчин, координатор Центру Оксана Ільків, психолог Ірина Тищенко та соціальний педагог Лілія Гункевич. Кожен із присутніх мав нагоду більше дізнатися про Центр, що діє при Стрийському Карітасі з 2009 року, зокрема про основні види діяльності – працетерапію (виготовлення листівок, вервичок, виробів з бісеру), отримання соціально-побутових та комунікативних навиків, участь в арт-проектах, психологічний супровід, зустрічі для батьків, а також проведення заходів, що сприяють інтеграції молоді з інвалідністю в суспільство.

Запрошеною спікеркою круглого столу була п. Людмила Анич – керівниця програми «Батьки для батьків» у Львові. Спікер наголосила на важливості раннього втручання та супроводу для того, щоб дитина могла себе якнайкраще реалізувати. Ще один важливий аспект – робота з батьками, які також потребують підтримки, особливо в часі етапу прийняття. Пані Людмила підкреслила також велику потребу створення будинків підтриманого проживання.

Координаторка проекту Оксана Ільків зазначає, що такі зустрічі є надзвичайно потрібними для того, щоб нагадати про присутність людей з особливими потребами серед нас. Важливо, щоб ми знали про їхні потреби і могли про це розповісти людям, які задіяні у різних сферах діяльності.

Серед присутніх на круглому столі були також батьки молоді з інвалідністю. Одна із них – пані Люба, мама Сергія– хлопця  з інвалідністю, який відвідує Центр. Жінка ділиться: «Центр соціальної адаптації є для молоді таким певним світом. Світом усвідомлення себе, допомоги, соціалізації, входження в суспільство. Тут них сформувалася свобода висловлення себе, тепер немає страху прийти до людей, поспілкуватися, висловити свою думку. Я навіть бачу по своїй дитині і дітях, які є в цьому центрі. Вони вільні, від них настільки віє любов’ю. Їхня душа наповнена тільки любов’ю».

Дякуємо кожному, хто підтримує діяльність нашого Центру для молоді з особливими потребами! Дякуємо, що допомагаєте молоді з інвалідністю відчути себе важливою частинкою суспільства. Віримо, що сьогоднішня зустріч стане новим стартом ще більш плідної співпраці та служіння тим, хто цього потребує!


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь