Image

Президент Ради єпископських конференцій Європи разом з представниками Карітасу відвідав Ірпінь

0 Comments

В рамках візиту до України, Ірпінь, що біля Києва відвідав Президент Ради єпископських конференцій Європи архієпископ Ґінтарас Ґрушас, також у візиті взяли участь Владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, Президентка Карітасу України Тетяна Ставнича, та Директор Карітасу Київ отець Роман Сиротич.

Під час візиту гості мали нагоду на власні свої очі побачити зруйновані міста, та наслідки руйнування російськими окупантами, поспілкуватися з мешканцями, що пережили часи окупації та засвідчити свою підтримку, як духовну так і фізичну.

На Святій Літургії, у своєму слові Владика Борис звернувся до присутніх із словами надії, та закликав спільно переносити важкі часи, мандруючи до омріяної перемоги і миру. Також для храму Різдва Пресвятої Богородиці спільно з архиєпископом Ґінтарасом, вони передали ікону “Зарваницької Матері Божої”. Настоятель гостям подарував примірники книги “Римований Ірпінь”.

Представники Карітасу надали мешканцям Ірпіня, що втратили майно гуманітарну допомогу. Кожен з присутніх міг поспілкуватися з єпископами, священниками, розповісти про свої журби та отримати слова підтримки і благословення.

Гості мали нагоду побачити показали зруйновані будинки, спалені машини, та під проводом настоятеля отця Мирослава Латинника та військово-медичного капелана отця Віталія Воєци, на Ірпінському міському кладовищі, помолилися на Алеї Слави за наших воїнів та на місці поховань мирних мешканців за упокій душ невинно убієнних Українців. Опісля заїхали в Бучу на місце масових поховань, де також просили в Господа перемоги та миру.

Зі свого боку архієпископ Ґрушас запевнив, що католики Європи моляться за Україну і ця молитва об’єднує всіх владик глобально, адже до спільноти ССЕЕ належать не тільки католики Євросоюзу, а й інших країн, зокрема пострадянських. «Молитва, з одного боку, є виявом солідарності, а з іншого — одним зі способів, як підтримувати і пробуджувати чутливість католиків Європи до трагедії, яка відбувається на терені України», – зазначив архієпископ Ґінтарас Ґрушас.

Він зауважив, що в житті часто потрібно боротися із втомою. За його словами, з такою втомою сьогодні бореться Україна, позаяк триває війна, спрямована на виснаження. Президент ССЕЕ висловив жаль, що подібне виснаження зачіпає і Європу, і вже бачимо, що тема війни починає зникати з головних шпальт різних інформаційних видань. «Саме тому за посередництвом молитви, через поширення правди про війну в Україні підтримується увага до України і солідарність з вашим народом»,  запевнив він.

Також в рамках візиту було підписано угоду про співпрацю між Карітасом Литви, Карітасом України, та Карітасом Спес, – це теж один зі способів, не тільки молитвою, проголошенням правди про Україну, а й конкретною гуманітарною допомогою підтримати Україну.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь