Image

Двічі на тиждень переселенці отримують гуманітарну допомогу від Карітасу Житомир

0 Comments

У Житомирі двічі на тиждень переселенці отримують гуманітарну допомогу від благодійного фонду Карітас Житомир. Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну до фонду звернулися майже 17 тисяч людей. Про це розповів директор благодійного фонду Карітас Житомир Олег Лучка.

За його словами, переселенці отримують продуктові набори, засоби гігієни, одяг, набори для немовлят. Директор фонду каже, що зараз центр видачі працює в рамках проєкту реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні.

“Коли до нас звертаються внутрішньо переміщені особи, ми просимо їх пройти онлайн реєстрацію, – розповідає Олег Лучка. – Після реєстрації наші працівники за день до видачі допомоги телефонують і повідомляють, коли можна прийти, аби отримати необхідне. Для того, аби отримати допомогу, нам потрібні всі документи і довідка внутрішньо переміщеної особи. Інші категорії населення можуть звертатися до нас без онлайн реєстрації. Якщо у нас є в наявності те, що потребують люди, то ми видаємо”.

Тож фонд допомагає не лише внутрішньо переміщеним особам, а й тим, хто потребує.

“Сьогодні багато людей опинилися в складній життєвій ситуації, – каже Олег Лучка. – Ми намагаємося допомогти багатодітним сім’ям, одиноким, стареньким. Звичайно, ті, хто приходить до нас, з порожніми руками не виходять”.

Ксенія з донькою в Житомирі живуть вже більше двох тижнів. Вони приїхали з Харкова.

“Знайомі допомогли, – розповідає Ксенія. – Там було важче. У підвалах були. Наш дім цілий, сусідній зруйнований, а наш дім ще стоїть. Тут добре, набагато краще і спокійніше. Далі, напевно, не поїдемо, бо не хочеться нікуди їхати. Плани? Ніяких планів, хочеться дочекатися перемоги”.

Жінка розповідає, що зараз у Житомирі орендує житло. За гуманітарною допомогою в центр видачі звернулася вперше.

“Тут допомогли, – каже Ксенія. – Все дали, то маємо необхідне: і продукти харчування, і засоби гігієни, а трохи одягу дали знайомі”.

“Я вперше звернулася за допомогою, – каже житомирянка Ганна Архипчук. – Думаю, можливо, чимось допоможуть, як пенсіонерці. Потребую лише продуктів харчування”.

Олег Лучка каже, що найближчим часом у благодійному фонді, окрім гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб, надаватимуть і фінасову допомогу, зокрема, на оренду житла.

Джерело


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь