![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/06/290920770_3891725371051971_1341869209454629698_n.jpg)
До Карітас Львова завітала делегація з Catholic Relief Services (CRS) разом з Шоном Каллаханом – президентом і генеральним директором гуманітарної організації у Сполучених Штатах Америки. Вони активно підтримують велику кількість проєктів Карітасу України, зокрема і ті, які пов’язані з допомогою постраждалим від війни.
Команда фонду зустріла гостей в новому офісі. Провели екскурсію, розповіли про діяльність, актуальні та майбутні проєкти, а також про співпрацю з міжнародними організаціями та загальну діяльність Карітасу України.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/06/291038816_3891722334385608_3952090162548974768_n-1024x683.jpg)
«В перші дні війни ми працювали без вихідних, всі розуміли ситуацію, я дуже вдячний усім працівникам» – розповідає о. Андрій Сенейко, директор Карітас Львів.
Опісля спілкування відвідали центр дозвілля та соціальної реабілітації людей з інвалідністю, в якому стабільно перебуває 20 учасників. Працівники розповідали про загальну програму, соціально-побутові навички, кулінарні заняття та самоадвокатування.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/06/290771834_3891726187718556_4237024386099429128_n-1-683x1024.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/06/290887928_3891725944385247_7688702420862086065_n-1-683x1024.jpg)
Одним з важливих напрямків є арт-терапія, яка дозволяє позбутися тривожності, зрозуміти свої почуття та емоції, виразити їх на полотні. Друзі показували свої роботи, які відображають їхнє бачення війни в Україні. Молодь підготувала для гостей подарунки, які вони виготовили власноруч.
Також відвідали центр видачі гуманітарної допомоги , в якому щодня близько сотні людей отримують гуманітарну допомогу. Поспілкувалися з працівниками та бенефіціарами.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/06/291032739_3891728997718275_6292382278129561494_n-1-1024x683.jpg)
«Я хочу додому! Але, на жаль, не має куди повертатись, будинок розбомбили», з сумом розповідає Людмила, яка на початку березня приїхала з Волновахи разом зі своїм сином. «Це справжня війна. Ми їх сюди не кликали, нас не потрібно визволяти, ми прекрасно жили, у мене була робота, син навчався – тепер немає нічого. Батьки виїхали останні, місто повністю зруйноване, води не було ще до того, коли ми поїхали, всі електромережі знищені. Я надіюсь, що скоро приїду додому і буду відбудовувати свою хату, хочу додому! Одна стіна залишалась, а три ми добудуємо… », говорить жінка.
Знайомство з волонтерами, які щодня активно працюють у гуманітарному хабі стало завершальною частиною робочого візиту. Молоді хлопці та дівчата фасують продукти тривалого зберігання та засоби гігієни формуючи продуктові та гігієнічні набори.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/06/291050092_3891726881051820_4435501710973806736_n-1-1024x683.jpg)
«Пакуючи допомогу, ти ніколи не побачиш, тої людини, яка її отримає, але точно знаєш, що в такий спосіб ти можеш допомогти» – ділиться своїми думками Андрій, який у вільний від роботи займається волонтерською діяльністю.
Гуманітарний хаб Карітасу у Львові приймає габаритні вантажі, які ми отримуємо від різних організацій з усієї Європи. Також склад слугує місцем тимчасово зберігання вантажів, та подальшого відправлення їх у пункти призначення.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/