![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/dsc_0009-1536x1024-1.jpg)
Морозний ранок 11 березня приніс чотирнадцятьом мешканцям Запорізької області можливість виїхати на безпечнішу територію.
Серед пасажирів евакуаційного маршруту, які відправилися з м. Запоріжжя до м. Дрогобич, були мами з неповнолітніми дітьми та люди старшого віку, які прибули з гарячіх точок до обласного центру.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/dsc_0005-1-1536x1024-1-1024x683.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/dsc_0010-1-scaled-1-1024x683.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/dsc_0016-1-1536x1024-1-1024x683.jpg)
Хвилини очікування автобусу скоротали розмовами про переїзд.
П.Олена: «Я з 12-річною донькою 10 березня евакуювалися до Запоріжжя з Гуляйполя, це 100 км від Запоріжжя. У нас місто дуже обстрілюють, через це провели евакуацію мешканців міста, в першу чергу вивозили мам з дітьми. Нас забрала Гуляйпільська місцева влада, привезла сюди до Запоріжжя. Всіх розселили по гуртожитках. Нас з донькою поселили в дитячому інтернаті, де добре прийняли, нагодували та надали медичку допомогу. Все було безкоштовно. З оголошення дізналися про можливий виїзд до Дорогобича, зателефонували.
Перші дні війни ми допомогали евакуйованим у наше місто, розміщували, підтримували і не думали, що війна дійде до нас і що нам прийдеться виїзджати зі свого міста.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/dsc_0023-1536x1024-1-1024x683.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/dsc_0026-1536x1024-1-1024x683.jpg)
У нашому місті ситуація на зараз дуже важка, багато днів немає світла, газу, немає умов для життя. Люди живуть по підвалах, мамам з дітьми пропонують виїхати в першу чергу. У мене залишилися там мама і рідний брат. Звязок є, але непостійний. Люди тримаються. Намагаються домогати один одному, щоб якось вижити».
П.Ірина з двома доньками, евакуюючи родину, приїхала до своєї мами у Запоріжжя з селища Балки.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/dsc_0006-1-1536x1024-1-1024x683.jpg)
Ми весь час у дорозі підтримували зв’язок з жінками. Група з Запоріжжя у повному складі благополучно дісталася Дрогобича. Про що зранку 13 березня повідомила п.Олена та надісла фотографію на підтверждення.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/03/img-fa514f798a493f2f7c4bc21d686acae9-v-e1647283721344-1024x908.jpg)
Колектив БФ “Карітас Запоріжжя” від cебе та людей, які мали змогу виїхати, висловлює щиру подяку:
- За злагодженість у комунікації та підтримку О.Ігор Пагулич та Марія Пагулич (БФ Карітас Кам’янське)
- За прийняття людей, допомогу у розселенні, гостиннінсть Спільнота “Галилея”, Дрогобицька міська рада, колективу Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії та о. Ігор Козанкевич
- За ініціативність, пошук ресурсів для здійснення поїздки та турботу про постраждалих у Запорізькій області від війни – Martin Corona
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/