Image

Як переселенцям отримати виплати для облаштування на новому місці – розповідає директор департаменту гуманітарного реагування КУ Григорій Селещук

Українці, які евакуюються із зони активних бойових дій, можуть отримати багатоцiльову грошову допомогу на забезпечення базових потреб від Карітасу України.

Грошові виплати у 2220 гривень на місяць в осередках Карітасу можуть отримати люди, які недавно евакуювалися із територій, наближених до зони активних бойових дій та переселенці при облаштуванні на новому місці.

Фінансова допомога надається терміном на три місяці (загалом 6600 гривень) одним платежем на кожного члена родини, але не більше, ніж на чотирьох осіб.

Обсяги такої фінансової допомоги залежать від наявності коштів у фонді.

Грошові гранти від Карітасу України є двох типів, пояснив Григорій Селещук виданню РБК-Україна:

екстрена багатоцільова грошова допомога (виплата 2 220 гривень). Цільова група: люди, що проживають в містах, наближених до зони активних бойових дії та на щойно деокупованих територіях; люди, що виїжджають із небезпечних регіонів або тільки приїхали на нове місце;

стабілізаційна багатоцільова грошова допомога – це виплати упродовж шести місяців. Надається родинам, які переселились в безпечні регіони України і вже там намагаються облаштовувати своє життя.

“Ми допускаємо можливість, що людина може отримати екстрену грошову допомогу (наприклад, виїхали з-під Бахмута, отримали допомогу в Карітасі Запоріжжя), поїхати кудись на Івано-Франківщину, і вже там, через один-три місяці можуть прийти і отримати стабілізаційну грошову допомогу, яка допоможе там облаштовуватися. Для цього потрібен статус ВПО плюс критерії вразливості“, – звернув увагу Григорій Селещук.

Із початку повномасштабної війни Карітас України надав багатоцільову грошову допомогу 124 208 українцям. В 2023 році планує надати фінансову підтримку ще 200 000 постраждалим від війни.

Кошти, які надає Карітас України, люди можуть витрачати відповідно до своїх потреб чи потреб родини.

“З досвіду знаємо, що часто люди витрачають їх на ліки. Медикаменти дорогі, багато хто зараз не може собі дозволити їх придбати. Часто люди евакуюються із загостреними хронічними хворобами або наслідками поранень, які потребують тривалого і дороговартісного лікування або особливого дієтичного харчування, як, наприклад, при цукровому діабеті. Продуктові і гігієнічні набори переселенцю легше отримати, а ось ліки – складно”, – розповідає Григорій Селещук.

Для того, щоб претендувати на допомогу, треба відповідати критеріям вразливості, зазначає Григорій Селещук.

“Є цільова група: внутрішньо переміщені особи; мешканці деокупованих територій; люди, в яких пошкоджене обстрілами житло; ті, хто проживають поблизу зони активних бойових дій на підконтрольних Україні територіях”, – пояснює він.

Але є також критерії вразливості:

  • багатодітні сім’ї;
  • люди з інвалідністю 1 та 2 групи або хронічними хворобами;
  • самотні літні люди;
  • одинокі матері і батьки;
  • вагітні, годуючи матері з дітьми до 3-х років.

Важливо: Карітас України надає грошову допомогу лише через оформлення документів у своїх осередках або через оформлення документів працівниками Карітасу у складі виїзних мобільних груп. Карітас не проводить жодних швидких онлайн зарахувань коштів на картку.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: Новини

Залишити відповідь