Image

Пів року справжнього добросусідства: Карітас Польща продовжує активно допомагати українцям  

0 Comments

Після 24 лютого в західному напрямку з України виїхали понад 5,5 мільйонів українців. З них три мільйони зупинилися у сусідній Польщі. Згідно з передбаченням Агентства ООН з питань біженців, у Польщі до кінця року залишиться щонайменше 2,5 мільйони біженців з України.

Карітас Польща від перших днів повномасштабної війни в Україні надає всебічну підтримку та допомогу українцям, які рятують свої родини. Для цього по всій території країни Карітасом було організовано 30 осередків допомоги біженцям.

Католицька спільнота загалом активно відгукнулася на запити та потреби нужденних. Згідно з даними статистичного бюро, через парафії та чернечі спільноти було переказано приблизно 50 мільйонів євро, надавши притулок 320 тисячам людей.

«Карітас Польща старається постійно підтримувати свою діяльність на користь біженців з України, як також спрямовувати свою діяльність допомоги в Україну, – розповіла Домініка Хилевська, директор відділу комунікації Карітасу Польщі, в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News.

Тисячі людей, мільйонні суми, пожертвувані на допомогу, показують солідарність нашого суспільства з нашими східними сусідами. Поляки виявили свою велику чутливість до страждання ближнього, зокрема, матерів, дітей і похилих віком».

Домініка Хилевська зазначає, що зараз запити і виклики змінюються. На початку війни найбільш необхідним було надати притулок, гарантувати медичну опіку, речі першої необхідності, їжу та допомогу в подорожах. Тепер же значна частина діяльності спрямована на організацію щоденного життя.

«Багато біженців, які залишаються в Польщі, хочуть розпочати тут нормальне життя, знайти роботу, квартиру, влаштувати дітей до школи», – зазначає Домініка Хилевська. І додає, що осередки допомоги зараз сприяють українцям у вивченні польської мови та працевлаштуванні.

Речниця Карітасу Польщі зауважує, що згідно з припущеннями, приблизно 80% поляків були залучені в надавання допомоги. «Це неймовірно, яку велику допомогу надали прості сім’ї, парафії, чернечі ордени, неурядові організації та підприємства. Важко визначити, хто допомагав більше, бо майже всі зробили свій внесок, незалежно від віку чи від соціального статусу», – сказала вона, додаючи, що з боку українців отримують чудові реакції, які можна підсумувати словом «вдячність».

Місяць серпень у Польщі це особливий період, присвячений Божій Матері, коли багато людей вирушають у піші паломництва. «Це також нагода для роздумів про людське існування, для того, щоби просити в Божої Матері заступництва задля миру на землі. Ми віримо, що існує можливість миру, і тому молимося про це разом з людьми, які прибули з України», – розповідає Домініка Хилевська.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь