Image

«Банк добрих справ» допомагає регіональним Карітасам в Україні збирати кошти для порятунку життя і здоров’я людей

0 Comments

22.07.13, Україна
Як ми вже повідомляли раніше, в Україні нещодавно запущено програму «Банк добрих справ». До всеукраїнської соціальної ініціативи, що має за мету відбирати для збору коштів на лікування дітей найкращі організації і спростити саму процедуру фандрайзингу, долучились вже Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії і Карітас Одеса. Проект «Банк добрих справ» заснований Фундацією імені князів-благодійників Острозьких у співпраці з АБ «Укргазбанк» і Асоціацією платників податків України.

«В Україні дуже гостро стоїть проблема збору коштів на невідкладну медичну допомогу для вирішення проблем зі здоров’ям. Держава не здатна забезпечити навіть мінімальну фінансову підтримку для термінових хірургічних операцій за кордоном, лікування та реабілітації для хворих. Ми звідусіль і повсякчас чуємо прохання допомогти, а уявіть собі скільки десятків таких звернень ми отримуємо щодня в Карітасі!», – розповідає о. диякон Сергій Триф’як, директор Карітасу в Коломиї.

На даний момент за місяць співпраці з порталом Карітасові Одеса вдалось зібрати 3,155 грн з потрібних 128,000 грн., а Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії зібрав за 3 місяці 27,418 грн з потрібних 541,000 грн. Загалом ж через портал “Банк добрих справ” вдалось зібрати понад 253.000 грн, 8 хворим людям вже допомогли.

Більше 2 місяців у Карітасі Коломийсько-Чернівецької єпархії реалізовується проект «Врятуймо добру людину» у рамках програми «Банк добрих справ». Перші результати проекту не примусили на себе чекати – на одну хвору 4-річну дитинку вже зібрано 16.000 грн. Тепер виклик стоїть перед збором коштів на Романа Луцка.

Разом з волонтерами та родичами важкохворих працівники Карітасу в Коломиї проводять благодійні вуличні акції, кампанії «від дверей до дверей», кошти збираються також у скриньках, встановлених у торгівельних мережах, церквах та громадських установах. Передбачено залучення до доброчинності  регіонального соціально відповідального бізнесу, поширюватимуть листи про  допомогу, проводитимуть доброчинні лотереї, аукціони за участі ЗМІ та інші публічні заходи, – все задля ефективного збору коштів хворим дітям.

Ніна Шпаковська, заступник голови правління АБ «Украгазбанк», каже, що існують особливі підводні камені, які часто трапляються на шляху збору коштів на лікування людини в Україні: «Внаслідок непоінформованості більшості українців про правила і норми збору доброчинних коштів у них часто виникають правові конфлікти з податковими органами.

Маловідомий громадянам також факт, що в Україні приватні банківські рахунки, відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію, оподатковуються у розмірі 15% або 17% залежно від зібраної суми. Люди втрачають 16 частину зібраних коштів і можуть зазнавати штрафів та санкцій з боку податкових органів!».

Крім того, існує в нашій країні фактор недовіри, і він перешкоджає ефективному та швидкому фандрайзингу. Через численні випадки шахрайства українці часто не знають чи вірити людині, яка збирає кошти на лікувння, чи ні. А завдяки «Банку добрих справ» та, зокрема, участі Карітасу – чия діяльність є прозорою та репутаційною –  такі речі стають зрозумілими, простими і надійними.

Активні проекти Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії на порталі «Банк добрих справ».
Активні проекти Карітасу Одесу на порталі «Банк добрих справ».

Просимо Вашої підтримки, участі і популяризації ідеї допомоги ближнім!

Categories: Новини

Залишити відповідь