![](https://caritas.ua/wp-content/uploads//images/smilies/doneck,abortu_%284%29.jpg)
12.06.2011
За даними МОЗ, щороку близько 200 тисяч українок роблять аборти ─ штучне самовільне переривання вагітності. І хоча з року в рік, як стверджують медики, українські жінки все менше роблять аборти, за кількістю таких операцій
![](https://caritas-ua.org/wp-content/uploads/images/smilies/Care-for-New-Born-Baby.jpg)
Так, на 500 тисяч пологів припадає сьогодні близько 200 тисяч абортів. Дану ситуацію можна проілюструвати, як підлітка, який досягнув незалежності і свободи, але абсолютно не знає, як з нею поводитись. Так само і Україна, яка 20 років тому набула незалежності, ─ і за підрахунками експертів досягла кількості близько 30 млн. абортів, ─ що свідчить про те, що даною свободою користуватись не навчилась.
У міжнародний День захисту дітей, 1 червня, у Донецьку відбулося щорічна святкова хода «За життя» за участі віруючих з кількох церковних громад міста. Ця ініціатива відбувається в Донецьку вже 9-й рік поспіль. Її організатором є Християнська церква «Слово життя» м. Донецька Української Християнської Євангельської Церкви (УХЄЦ), також традиційно акцію підтримують ієрархи і парафіяни Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП), Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) та протестантських церков.
Центральними вулицями міста відбувається хода близько 40 священиків УХЄЦ, УПЦ КП, УГКЦ і понад 800 парафіян помісних церковних громад. Звуки дзвонів, плакати та прапорці в руках віруючих заявляють про їх небайдужість і позицію проти абортів та на захист життя ненароджених дітей. Завершується урочиста хода на центральній площі Донецька.
«Ми закликаємо кожного: станьте за життя! Давайте вірити разом, що аборти припиняться, і Україна стане цивілізованою країною, де діти стануть найбільшою цінністю!», – підкреслив на цьогорічній акції єпископ Леонід Падун, Старший єпископ УХЄЦ.
Директор Карітасу Донецьк, канцлер Донецько-Харківського екзархату УГКЦ о. Василь Пантелюк, окрім служіння тисячам ув’язнених в Донецьку, роботі із дітьми вулиці, ВІЛ-інфікованими та безпритульними, відстоює активну громадську позицію у захисті новонароджених дітей. Цьогоріч він також підтримав акцію «За життя».
![](https://caritas-ua.org/wp-content/uploads/images/smilies/doneck,abortu.jpg)
Tags: