Image

У Львові підопічних підлітків Карітасу навчають фінансовій грамотності

0 Comments

04.04.2014, Львів
Працівники молодіжного соціального центру Карітасу Львів УГКЦ організували для підопічних підлітків ряд заходів  на тему фінансової грамотності. Це – стверджують вони – особливо актуально  для дітей, сім’ї яких опинились в складних життєвих обставинах.  Такі діти мають дуже обмежений досвід фінансових операцій, їх знання про цю сферу обмежуються здогадами  та визначенням самого поняття «гроші». Відтак заняття місцевого Карітасу включали в себе бесіди про заощадження,  планування та керування бюджетом, ощадливість,  як людську рису.

Соціальний центр  проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні» має на меті надавати комплексну допомогу дітям старшого віку, які через різні життєві обставини опинилися на вулиці. Щоденно допомога надається 25-30 дітям підліткового віку шляхом надання їм харчування, забезпечення медичного контролю, поліпшення соціально-побутових умов в сім’ях, психологічної підтримки, занять в комп’ютерному класі,,участі в культурних і відпочинкових заходах.

Зокрема, Карітас Львів дбає про самостійність і професійну ідентифікацію своїх підопічних. Тому другим етапом навчання щодо фінансової грамотності  було складання дітьми бюджету подорожі на одноденний пікнік за місто з друзями. Діти складали базові і похідні статті кошторису, визначали загальну суму на всіх учасників. Третім ж етапом навчання було складання бюджету реальної мандрівки. Підготовка включала в себе складання витрат, закупівлю продуктів, підбір потрібних матеріалів, спортінвентарю та організацію власне подорожі.  Діти відвідали с. Страдч, де знаходиться печерний монастир 11-ого століття і природний заповідник Розточчя.

Учасники занять з фінансової грамотності мали змогу отримати не тільки теоретичні знання про гроші і організацію заходів, але і практично переконатись в доцільності детального планування подорожі.

«З підопічними ми також відвідали звіринець, дізнались  історію та особливості заповідника, зупинились на природі, грали спортивні ігри, готували обід на вогнищі, обмінювались враженнями.

Саме такі мандрівки до історичних і релігійних місць  виховують у дітях  любов до свого рідного краю,  шанобливе ставлення до навколишнього середовища та пам’яток культури. Що особливо важливо – діти згуртовуються між собою і більше довіряють своїм наставникам, стають відкритішими до нових знань, змін у житті», – розповідає Віталій Герасимів, місцевий координатор проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні».

Допомога кризовим дітям і молоді, сім’ям Карітасу України нині включає в себе роботу 5 соціальних центрів по мобільній роботі з молоддю (Київ, Донецьк, Львів, Хмельницький, Тернопіль), 7 соціальних центрів по роботі з дітьми, що мають труднощі у навчанні (Івано-Франківськ, Коломия, Дрогобич, Стрий, Борислав, Броди, Нововолинськ), заклад освіти і опіки для дошкільнят (Львів), 2 пілотні проекти соціального житла (Тернопіль і Донецьк), також адресну допомогу потребуючим дітям, молоді і сім’ям.

Завдяки цьому щороку більше 1000 осіб перебувають під опікою денних соціальних центрів для роботи з дітьми і молоддю й отримують комплексну допомогу у подоланні власних життєвих труднощів, ще декілька сотень потребуючих отримують консультаційну чи адресну допомогу. Також  понад 150 дітей дошкільного віку та 65 родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, користуються послугами закладу для дошкільнят «Кризовий центр «Діти вулиці» у Львові.

В соціальних центрах для допомоги кризовим дітям і молоді, сім’ям передбачено забезпечення базових потреб, інформаційну допомогу, психологічну і юридичну консультацію, створено умови для духовного і креативного розвитку підопічних. Використовується як груповий підхід до соціальної роботи, так і індивідуальний.

Ціль такої роботи – відкриття позитивних ресурсів потребуючої молодої людини, подолання психологічних труднощів, отримання знань, вмінь і навичок, що сприяють соціальному включенню, здоровому способу життя, раціональному управлінню часом, ресурсами і можливостями, професійній реалізації. Діти і молодь долучаються до навчальних, розважальних, спортивних, культурних, туристичних заходів в соціальних центрах Карітасу та поза ними.

Велика увага у  роботі скерована також на роботу із батьками, опікунами і рідними підопічних. Це включає в себе як надання первинної соціальної і матеріальної допомоги, так і психологічну підтримку, навчальні заходи, створення клубів самодопомоги.

Categories: Новини

Залишити відповідь