Image

У Карітасі Київ відбулось новорічно-різдвяне свято для людей похилого віку

0 Comments

09.01.14, Київ
«Днями у Карітасі Київ відбулося новорічно-різдвяне свято для 35-ти  людей похилого віку. Святкування провели в рамках діяльності програми «Домашня опіка».

Серед людей літнього віку наймолодшими були 65-тилітні, а найстаршими – 90-літні самотні люди. Звичайно, що не всі старенькі підопічні мали можливість побувати на святі, оскільки більшість  із них прикуті до ліжок або ж заледве пересуваються по кімнаті. Але соціальні працівники та медсестри подбали і про них, відвідавши їх із подарунками, продуктовими наборами та потрібними їм медикаментами. Загалом такою ініціативою охоплено майже 100 осіб», – повідомляє о. Роман Сиротич, директор Карітасу у Києві.

Допомога та підтримка людей похилого віку – один з головних напрямків діяльності місцевого Карітасу. Вже понад 20 років працівники київського Карітасу  допомагають самотнім людям, інвалідам, пенсіонерам, які не можуть пересуватися і через це змушені постійно перебувати вдома, або ж тим, чиє пересування вкрай ускладнене.

«Я дуже вдячна Карітасу та всім цим людям за таке гарне свято. Я вже навіть не пам’ятаю, коли була такою радісною! Нам, стареньким, так бракує цього відкритого спілкування. Дякую вам..», – зі сльозами радості та переповнена вражень ділиться Марія Іванівна.

о. Роман  розповідає, що на сьогоднішній день під опікою Карітасу Київ перебувають близько 100 людей похилого віку. Опіка ними передбачає надання соціальної, медичної та матеріальної допомоги. Надається допомога медичними препаратами, постільною білизною (волонтер Карітасу шиє постільні комплекти), засобами гігієни, пелюшками та підгузниками, постійною опікою патронажних сестер, а ще продуктовими наборами.

«Медсестри регулярно відвідують та надають кваліфіковану медичну допомогу старшим самотнім людям у рамках саме проекту «Домашня опіка», однак ця праця не обмежується лише цим. Надаються консультації по догляду за старшими людьми, психологічна та юридичні консультації, працівники допомагають у прибиранні, приготуванні їжі тощо. Окрім  цього, Карітас Київ в міру можливості та жертовності своїх друзів і партнерів допомагає  іншим людям похилого віку, пансіонатам,  ветеранам та інвалідам», – зазначає  медичний працівник «Домашньої опіки» Алла.

Також київський Карітас надає потребуючим у тимчасове користування реабілітаційне обладнання: протипролежневі матраци і подушки, пневматичні чаші для миття голови, подушки для підтримки шиї, туалетні крісла, інвалідні візки, ходунці двоколісні складні, палиці чотирьохопорні тощо.  Для людей, які постійно потребують цих речей, – вони передаються у постійне користування.

А нещодавно спільно із волонтерами великої міжнародної компанії було влаштовано новорічно-різдвяне свято саме для стареньких людей, які прийшли самі або яких привели у соціальний центр Карітасу Київ. Свято розпочалося спільним кулінарним майстер-класом, який провели досвідчені кухарі. Учасники розділилися на 3 команди, які поєднали стареньких та працівників компанії – і це була прекрасна можливість поспілкуватися, чимало дізнатися один про одного, поділитися враженнями і подарувати людям похилого віку персональні подарунки до Нового Року та Різдва.

«Це був дуже емоційний і пам’ятний досвід. Гадаю, ми як команда зробили великий подарунок усім літнім людям, які зібралися у соціальному центрі Карітасу. Нам треба було зробити зовсім небагато, але це чимало означає для тих, кому потрібна допомога, тих, хто не має нікого поряд, тих, хто просто потребує теплої розмови і особистої уваги», – ділиться волонтерка Наталія.

Продовженням свята був чудовий фортепіанний концерт, привітання, спільний святковий стіл та вручення чудових подарунків. о. Роман Сиротич переконаний, що цей день став справжнім святом для людей похилого віку, які зібралися у Карітасі – пенсіонерів, самотніх, інвалідів, яким бракує перш за все простої людської уваги. Їхня зустріч із іншими була сповнена справжнім теплом, щирістю, добротою і людяністю.

Вони раділи і усміхалися, співали і розмовляли – вони відчули себе важливими серед компанії добрих людей. Від себе особисто та від усіх цих окрилених святковим настроєм літніх людей о. Роман висловлює щиру подяку всім, хто долучився до організації цього свята і хто спроможеться на такі чудові заходи для підопічних Карітасу Київ у майбутньому.


Categories: Новини

Залишити відповідь