Image

Карітас знову серед переможців!

0 Comments

16.05.13, Івано-Франківщина
Нещодавно закінчився всеукраїнський конкурс грантів «Врятуймо добру  людину!», проведеного Фундацією  імені князів-благодійників Острозьких у рамках програми «Банк добрих справ», ініційованої АБ «Укргазбанк». Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії виявився найкращим в Івано-Франківській області.

Партнером всеукраїнської соціальної програми «Банк добрих справ» на Івано-Франківщині  став Коломийський Карітас. Благодійний  фонд запропонував найкращу концепцію  збору пожертв для малозабезпечених українців.

Наприкінці квітня в Івано-Франківську  відбулася прес-конференція, де  були присутні представники АБ  «Украгазбанк» та БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії». Вони презентували журналістам проект «Врятуймо добру людину!» та розповіли про нагальність його впровадження.

В Україні дуже гостро стоїть проблема збору коштів на невідкладну медичну  допомогу для вирішення проблем  зі здоров’ям. Держава не здатна забезпечити  навіть мінімальну фінансову підтримку  для термінових хірургічних операцій за кордоном, лікування і реабілітації для хворих. Сім’ї, у яких є важкохворі, переважно належать до малозабезпечених верств населення і не в змозі  самостійно зібрати потрібну суму на операцію чи лікування.

Ніна Шпаковська, заступник голови правління АБ «Украгазбанк», розповіла про підводні камені, які часто трапляються на шляху збору коштів на лікування людини. «Внаслідок непоінформованості більшості українців про правила і норми збору доброчинних коштів у них часто виникають правові конфлікти з податковими органами», – розповіла Ніна Шпаковська. «Маловідомий факт: в Україні приватні банківські рахунки, відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію, оподатковуються у розмірі 15% або 17% залежно від зібраної суми. Люди втрачають шосту частину зібраних коштів і можуть зазнавати штрафів та санкцій з боку податкових органів!».

Зі свого боку працівники Карітасу вже неодноразово стикалися з  подібними проблемами та драмами  життя прикарпатців. о. диякон Сергій Триф’як, директор місцевого Карітасу, зазначив: «Ми вже не перший рік допомагаємо жителям Івано-Франківська  та області і чудово розуміємо, з  якими труднощами у нас пов’язано  питання термінового збору коштів. Люди готові на все, щоб врятувати  рідну людину, найчастіше не знаючи правил, які убезпечать їх від «підводних каменів» цього процесу. Ми пишаємося, що можемо допомагати їм у цьому, та ініціатива «Банк добрих справ» розділяє наші цінності. Для нас це можливість урятувати ще більше людей, показати їм правильний шлях».

Відтепер в Івано-Франківській області є місце, куди може звернутися по допомогу кожен, хто потребує матеріальної і моральної допомоги. Разом з  волонтерами та родичами важкохворих  працівники Карітасу проводитимуть  благодійні вуличні акції, кампанії «від дверей до дверей»; встановлювати  добродійні скриньки для збору пожертву торгівельних мережах, церквах, громадських  установах; залучатимуть до доброчинності  регіональний соціально відповідальний бізнес; поширюватимуть листи про  допомогу; проводитимуть доброчинні лотереї, аукціони за участі ЗМІ та інші публічні заходи.

Вся діяльність Карітасу та інших  партнерів проекту є прозорою та зрозумілою. Для цього розроблено спеціальний сайт http://bankdobryhsprav.com.ua, який об’єднує всі фонди і дозволяє переглядати всі реалізовані та поточні проекти у будь-якому регіоні України. Кожен охочий може допомогти як матеріально, так і нематеріально, в реальному часі відстежити перебіг збору коштів.

Categories: Новини

Залишити відповідь