Image

Хмельницький Карітас змінює спосіб життя сотень молодих людей з неблагополучних сімей

0 Comments

03.04.13, Хмельницький
Нещодавно в Хмельницькому Карітасі відбувся захід “Рольові ігри” в межах циклу тренінгів для формування готовності дітей і молоді з вуличним способом життя до особистого сімейного життя. На заході були присутні 10 учасників з числа «вуличної» молоді, троє з них були незнайомі до цього з роботою Карітасу.

Вже понад 15 років вуличні діти і молодь є незмінним атрибутом українських міст. Діти опиняються на вулицях міст для заробітку грошей, втікають від насилля і жорстокого поводження, незадовільних житлових умов, через сімейні конфлікти, відсутність контролю з боку батьків, брак уваги, любові і спілкування. Іншими не менш важливими причинами цього явища є зубожіння людей, занепад моральних і суспільних цінностей, алкоголізм і наркоманія. Вагомою причиною є також відсутність у державі ефективної системи соціального супроводу та допомоги сім’ям із дітьми.

«Інтереси, світогляд, потреби молоді, яка живе на вулиці, на вокзалах, в теплотрасах, на закинутих складах чи будівлях, ? вони різко відрізняються від звичних для нас. Ці діти доволі часто доросліші за зрілих самостійних людей, які виросли в забезпечених умовах. Вони наче живуть 2-3 життя одразу, стикаючись з надмірними викликами і труднощами. Ми в Карітасі не схильні абсолютно ідеалізувати людей, що ведуть вуличний спосіб життя, але усім їм потрібен кредит довіри від суспільства, аби змінитись», ?  каже Дмитро Лисий, місцевий керівник проекту «Мобільна робота з дітьми та молоддю в Україні».

Перед проведенням заходу, що хмельницький Карітас організував для підготовки кризової молоді до особистого сімейного життя, попередньо було чітко сформульовано і оприлюднено, що у дітей та молоді, яка не жила в сім?ї, а виховувалась в інтернаті, притулку, на вулиці, або мали узалежнених  батьків і більшу частину часу проводили за межами дому, немає усвідомлення про сімейне життя. Хоча в своїх анкетах про майбутнє всі діти з неблагополучних сімей пишуть, що мріють про повну сімю.

В ході заходу для молоді усі учасники долучились до вправи “Скульптура сім?’ї, в якій скульптори створюють живі картини “ідеальної сім?ї’. Майже всі учасники хотіли бути “художниками” і намагались створити свою картину сім?ї, використовуючи при цьому 3-4 членів (мати, батько, діти на близькій відстані одне від одного), проявляли свої емоції, підкреслювали важливу роль батька в сім?’ї.

Хмельницький Карітас вже майже 10 років працює з кризовою молоддю і дітьми, для оптимізації результатів такої соціальної роботи успішно співпрацює з владою та іншими громадськими організаціями. Також така робота, що охопила сотні кризових дітей і молоді, включає підтримку сімей, які потребують матеріальної та соціальної допомоги, пропаганду здорового способу життя, підвищення рівня професійної кваліфікації співробітників кризових соціальних центрів та інше.

Categories: Новини

Залишити відповідь