Image

Карітас України шукає альтернативні шляхи розвитку і фінансування надання соціальних послуг

0 Comments

15.03.13, Україна
В рамках проекту «Програма допомоги вдома (Домашня опіка) для людей похилого віку в Україні» нещодавно відбулися два семінари. Перший – для регіональних керівників проекту «Домашня опіка», другий – для директорів регіональних організацій Карітасу України. Сьогодні в Україні є близько 20-ти регіональних організацій Карітасу, і в 8-ми з них діє проект «Домашня опіка».

Карітас України вважає одним з найпріоритетніших напрямків своєї роботи діяльність, спрямовану на опіку станом здоров’я та якістю життя літніх людей. Втілюється така діяльність завдяки проектові «Домашня опіка» вже понад 12 років. Також у Львові діє медична установа Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького, надаються паліативні медичні послуги, функціонує реабілітаційний центр для узалежнених осіб, надається допомога людям, які живуть із ВІЛСНІДом.

Метою програми «Домашня опіка» є покращення якості життя самотніх осіб похилого віку, немічних, невиліковно хворих і тих, які внаслідок прогресування хвороби чи отриманої травми потребують постійної або тимчасової сторонньої допомоги. Працівники восьми соціальних центрів забезпечують потребуючих широким спектром послуг: догляд за тілом хворих і немічних, медичні послуги, ведення домашнього господарства, вирішення юридичних питань, організація дозвілля, консультації підопічних та їхніх родичів тощо.

Масштаб проекту охопив декілька тисяч людей похилого віку у різних областях України.

11 березня під час семінару для регіональних керівників «Домашньої опіки» у Львові провідними були дві теми – «Особливості соматичних і психічних розладів у хворих паліативного напрямку, тактика поведінки персоналу в ситуаціях невідкладних станів» та «Етичні аспекти спілкування з підопічними «Домашньої опіки» та їх родинами». У ролі тренерів для проведення семінару було запрошено Вікторію Каганяк і Оксану Дробик – досвідчених медиків, що працюють із паліативними хворими впродовж багатьох років, раніше проходили стажування в медичних установах за кордоном.

А 12 березня  до семінару для керівників  соціальних центрів Карітасу долучилися і директори регіональних організацій Карітасу України. Центральною була дискусія про можливості фінансування «Домашньої опіки» по закінченню проекту, про соціальне підприємництво в Україні, можливості  державного  фінансування. До участі в семінарі долучилися Олеся Саноцька (громадська організація «Оселя»,  м. Винники) та Юрій Лопатинський (соціальна пекарня «Горіховий дім», м.Львів) – вони мають чималий практичний досвід у соціальному підприємництві  і знають чимало особливостей такої діяльності.

Також Дзвенислава Чайківська, Ірина Маєвська та Ростислав Кісь – команда лобістської групи Карітасу України – розкрили тему можливості  державного  фінансування надання соціальних послуг і  адаптації незахищених категорій населення, правові механізми соціального підприємництва, критерії успішності соціальних підприємств.

Впродовж багатьох років проект «Домашня опіка» фінансувався різними спонсорами із Німеччини, Франції, Австрії тощо. З січня 2012 року цей проект фінансують  Фундація “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” і Карітас Німеччини. Наприкінці 2013-го фінансування проекту завершується, і попри високу оцінку роботи Карітасу України у наданні соціальних послуг населенню України зовнішніми експертами, держава досі не знайшла механізмів фінансування такої роботи з центрального бюджету.

Categories: Новини

Залишити відповідь