Image

Сотні благодійних шкільних портфеликів було подаровано дітям з малозабезпечених сімей і сиротам

0 Comments

02.09.12, Україна
Традиційно напередодні початку навчального року в регіональних організаціях Карітасу по всій Україні відбувається благодійна акція “Шкільний портфелик“. Результатом акції є адресна допомога у вигляді укомплектованих шкільних портфеликів дітям із малозабезпечених сімей, дітям із багатодітних і кризових сімей, сиротам і напівсиротам.

Цьогоріч ? кажуть у місцевих Карітасах ? такі портфелики коштували близько 250-350 грн, укомплектовані зошитами, пеналом, обкладинками для підручників і зошитів, простими та кольоровими олівцями, пластиліном, фломастерами, фарбами та іншим необхідним шкільним приладдям. У благодійному шкільному портфелі все, як у звичайному ? яскраве, кольорове із зображенням мультиплікаційних персонажів.

Серед дітей, які отримали свій портфелик, першокласник Данилко.

«Нашу сім’ю дуже виручає цей портфелик, бо у нас 3 маленькі дитини. Працює тільки чоловік, – розповідає мама Данилка. – Ще треба гроші на форму, на книжки і зошити. Цього року ввели нову програму й лише на зошити треба 160 гривень. Якщо зібрати все разом, виходить більше тисячі гривень і це, звичайно, важко для нашого бюджету. З допомогою Карітасу нам було значно легше зібрати Данилка до школи».

В Коломиї завдяки старанням Карітасу цього року 150 школярів отримають новенькі портфелики, наповнені потрібним шкільним приладдям. В 2010 році було зібрано 50 таких портфеликів, в 2011 році – 110 шт. Впевнений поступальний рух відбувається завдяки щедрості та милосердю численних людей, які відгукуються на акцію.

А в Івано-Франківську цими днями близько 80 дітей з соціально незахищених сімей, батьки яких не спроможні придбати ранці, зошити та інше шкільне приладдя, отримали подарунки від Карітасу. Уже восьмий рік поспіль іванофранківці роблять пожертви для малюків, котрі йдуть до 1-шого класу. Для цього вкидають гроші до спеціальної скриньки, ? вони розташовані у 20 церквах міста, а також та на площі Катедрального собору.

15-річна волонтерка Юлія збирає перший портфелик наче для власних братів чи сестер, вкладає туди згідно списку зошити, обкладинки, пластилін та олівці. Юля каже: «Сімей, які потребують допомоги з кожним роком все більше. Я вже не перший рік працюю волонтером. В Карітасу допомогти готові усім потребуючим. Утім, перші у списку діти-сироти, інваліди, з багатодітних та кризових сімей».

Збір благодійних пожертв франківський Карітас на цьому не завершує. Тут і надалі планують закуповувати канцелярські товари. Їх отримають діти з малозабезпечених сімей від 2 до 11 класів. Найважливішим завданням акції «Шкільний портфелик» є не суто матеріальна допомога потребуючим дітям, а донесення вістки про те, що оточуючі люди дбають і опікуються ними, завжди є напоготові допомогти їм в життєво важливих справах. Також важливо привчати українців до звички опікуватись тими, хто проживає поряд і перебуває у кризових умовах.

Завдяки фінансовій і матеріальній допомозі жертводавців, сприянню церковних спільнот, міської влади і підприємств в рамках акції “Шкільний портфелик” Карітас України впродовж багатьох років допоміг тисячам українських дітей шкільного віку.

Відеорепортаж про проведення акції в Івано-Франківську можна переглянути тут.

Categories: Новини

Залишити відповідь