Image

Карітас в Івано-Франківську піклується про забезпечення сталості концепції приятелів для неповносправних осіб

0 Comments

27.07.2012, Івано-Франківськ
Забезпечити сталість концепції приятелів та розвивати її ? основна мета дводенного навчального семінару «Потрібні двоє», що відбувся нещодавно в Івано-Франківському Карітасі. Навчальний семінар є одним із заходів в рамках проекту «Забезпечення сталості концепції приятелів», що розпочав свою роботу в червні цього року завдяки фінансової підтримки Мережі нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи, Сканфонду та Карпатського Фонду (МБФ «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону») у рамках Програми приятелів «Потрібні двоє: допоможи іншому – стань приятелем».

«Бути приятелем – просто і складно водночас, – каже Наталія Козакевич, виконавчий директор Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ. Це просто, бо означає просто бути завжди поруч. Приятель ? це як товариш: йому можна довіритися, він може вислухати, з ним можна прогулятися, піти в кінотеатр чи кафе. Однак, від приятеля вимагається професіоналізму, витримки та тактовності, а, головне, – залишатися приятелем на довший час.

Молодь з особливими потребами ? дуже особлива цільова група, вона щира і довірлива, охоче відкривається до спілкування, та одночасно дуже вразлива і важко переносить втрату приятелів. Важливо пам’ятати про це в роботі приятельських пар, а тому вимоги та критерії до волонтерів мусять бути особливими».

Сесії семінару, що організований для соціальних працівників мережі Карітас України, спеціалістів обласного та районних Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, БО «Мальтійська служба допомоги» мають на меті ознайомити якомога більше зацікавлених осіб з концепцією приятелів, яка спрямована на людей, що потребують соціальної підтримки.

За час першого етапу проекту «Допоможи іншому – стань приятелем» до роботи Карітасу було долучено понад 43 волонтери, сформовано 20 приятельських пар. Цікаві заходи, індивідуальні зустрічі приятельських пар показують, що проекти приятелів справляють значний вплив на цільові групи та доводять ефективність цієї концепції.

Заангажовані результатами роботи приятельських пар учасники семінару налаштовані на впровадження цього досвіду та втілення концепції приятелів для громади Івано-Франківської області.

Categories: Новини

Залишити відповідь