Image

На Волині діти досліджують життя і вшановують пам’ять Кардинала Йосифа Сліпого

0 Comments

03.06.12
У цьому році виповнюється 120-та річниця від дня народження Йосифа Сліпого – Патріарха Української Греко-Католицької Церкви, Верховного Архієпископа Львівського та Митрополита Галицького, Кардинала і ректора Львівської Богословської Академії. 2012 рік проголошено роком пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого.

З нагоди цього пам’ятного ювілею у багатьох містах України відбувається низка урочистостей у вигляді академій, конференцій, наукових семінарів, вечорів пам’яті, концертів, присвячених Йосифу Сліпому. До вшанування ювілею Блаженнішого Патріарха приєдналися і жителі міста Нововолинська.

Наприкінці травня відбулася конференція «Життєвий подвиг Йосифа Сліпого, як приклад служіння українському народу» за участю учнів старших класів і педагогів загальноосвітніх шкіл №2, №3, №4, учасники проекту «Соціальна та психологічна підтримка дітей трудових мігрантів» від Карітасу Волинь та греко-католицької громади міста.

Урочистий захід був проведений за ініціативи комісії з питань духовності Нововолинської міської ради, директор дитячо-юнацького центру творчості м. Нововолинська п. Любові Кравцової та настоятеля храму Святих Верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ отця-декана Володимира Кметя. Почесним гостем конференції був Преосвященний Владика Луцького екзархату Кир Йосафат Говера.

Пам’ятний захід розпочала п. Любов Кравцова, запросивши до слова Єпископа. У своїй урочистій промові владика-екзарх розповів про страждальний життєвий шлях Кардинала Йосифа, про його вільний дух та сильну непохитну віру в рідну Церкву та Україну. Преосвященний Кир Йосафат Говера наголосив, що Патріарх Йосиф Сліпий, без сумніву, став загальнонаціональним героєм, який на ділі доводив, що свою Церкву та Батьківщину любить більше, ніж власне життя.

Єпископ розповів цікаву історію, яка трапились з Блаженнішим Йосифом, ще будучи малою дитиною, коли він важко захворів і мама несла його на руках 24 км до Чудотворної ікони Божої Матері у Зарваниці, після чого хлопчик зцілився від своєї недуги. Свій виступ Владика Йосафат завершив словами: «Дуже хотілось, щоб ми перш за все зрозуміли, усвідомили і несли далі ці знання, щоби пам’ять про Патріарха залишилась у наших серцях назавжди».

Завдяки доповідям, які підготували учні старших класів, присутні дізналися про біографію, духовну діяльність, арешт і засудження Йосифа Сліпого до заслання. Після звільнення він об’єднує українців, відвідуючи національні поселення в багатьох країнах світу, будує храм Святої Софії у Римі, відкриває Український Католицький Університет імені Климента Папи. У своїх виступах старшокласники звернули увагу на три особливі «напрями» життя Патріарха. Перший – це його ісповідництво, терпіння і незламність у свідченні своєї віри. Наступний – це наукова робота, яка відіграла надзвичайно важливу роль у житті. Третій особливий «напрям» ? це бажання відродити нашу Церкву, усвідомити її правдиве завдання, її ідентичність на Сході Європи та у цілій Вселенській Церкві.

Опісля виступів учнів, усі учасники конференції мали можливість переглянути документальний фільм Марти Коломиєць «Патріарх. Життя Йосифа Сліпого», сюжет якого побудований на спогадах про Блаженнішого Патріарха видатних діячів УГКЦ. Завдяки переглянутій картині глибше усвідомлюється значення постаті Йосифа Сліпого, «життя якого було пронизане любов’ю до Бога, Церкви та українського народу».

Продовження вшанування пам’яті Патріарха у Нововолинську відбудеться у жовтні цього року. Восени заплановано відбути прощу до с. Заздрість Тернопільської області, де народився і виріс Йосиф Сліпий, та провести велику академію за участю духовенства, істориків, громадських діячів і науковців, які вивчають життя Блаженнішого Патріарха.

Categories: Новини

Залишити відповідь