Image

Для розвитку допомоги неповносправним українцям працівники німецького Карітасу відвідали Івано-Франківськ

0 Comments

15.05.12
З 7 по 10 травня у Карітасі Івано-Франківськ УГКЦ тривав партнерський візит працівників з Карітасу єпархії Фульда (Німеччина). Німецькі колеги втретє завітали до України, щоб надати підтримку та поділитися досвідом роботи для Центру дозвілля та соціальної адаптації для молоді з вадами розвитку.

Делегація Карітасу єпархії Фульда цього року складалася з 5 осіб: Крістіана Шарфа ? відповідального за роботу з громадськістю, Крістіни Клінцінґ – керівника програм по роботі будинків для людей похилого віку, Бернда Вістраха – керівника професійних майстерень, Гольґера Швана – керівника навчально-виробничої майстерні по роботі з важкими неповносправними особами та Петера Зауера – керівника Клубу дозвілля для неповносправних осіб.

Першого дня робочого візиту відбулась спільна зустріч представників українського Карітасу і батьками неповносправної молоді з працівниками німецького Карітасу. Під час зустрічі координатор Центру детально розповіла про аспекти роботи в майстернях для неповносправних, механізми соціальної адаптації молоді, проведення змістовного дозвілля та відпочинку.

Особливе зацікавлення іноземних колег заслужило висвітлення роботи волонтерів. З серпня 2011 року місцевий Карітас розробив спеціальну програму залучення та підготовки волонтерів до роботи з неповносправною молоддю, реалізація якої дозволила долучити декілька десятків молодих осіб до волонтерської діяльності. Приятелі молодих неповносапрвних людей допомагають їм у роботі в майстернях, організації спортивних заходів, екскурсій, походів у театри, кінотеатри тощо.

Натомість працівники німецького Карітасу розповіли про свій колосальний досвід соціалізації неповносправних осіб. Карітас єпархії Фульда опікується сьогодні понад 500 людьми з особливими потребами, для яких організовані місця праці в професійних виробничих майстернях. Неповносправні особи працюють 5 днів на тиждень з 8.00 до 16.00. Завдяки індивідуальному навчанню на робочих місцях і відповідно до стану розвитку для кожного підбирається місце праці в майстерні з виконанням пакувальних і монтажних робіт, в столярному цеху, в майстерні по обробці металу чи садовій групі.

Така робота фінансується урядом Німеччини, який лобіює та захищає право інвалідів на соціальну адаптацію та працевлаштування.

Особливо цікавою і цінною для українців була розповідь Петера Зауера. Клубові, який він очолює, в червні цього року виповнюється 30 років. Він організований батьками та родичами неповносправних осіб та об’єднює 150 неповносправних осіб, для яких зусиллями батьків організовується відпочинок, різноманітні культурні, мистецькі та спортивні заходи. Батьки неповносправної молоді івано-франківського Карітасу підтримали ідею п. Зауера та одразу ж обрали батьківський комітет. Дружня підтримка зі сторони Карітасу як єпархії Фульда, так і Івано-Франківської митрополії наділила оптимізом цих активних матерів, які взяли на себе обов’язок організовувати дозвілля для своїх дітей, лобіювати їхні інтереси перед місцевою владою.

Також в рамках візиту до України колеги з Німеччини відвідали благодійну їдальню в м. Галич, яка працює завдяки спільному фінансуванню Карітасу Івано-Франківськ та Галицького Територіального центру з надання соціальних послуг для одиноких людей похилого віку та інвалідів. Щоденно благодійна їдальня забезпечує гарячим харчуванням 30 осіб ? це одинокі малозабезпечені люди похилого віку, інваліди, багатодітні родини. Також делегація з Карітасу єпархії Фульда відвідала стаціонарне відділення смт. Більшівці Галицького територіального центру, в якому на обслуговуванні перебуває 30 одиноких людей похилого віку.

Чималий інтерес у німців викликали спрезентовані ще два соціальні проекти місцевого українського Карітасу ? «Програма допомоги вдома (Домашня опіка) для людей похилого віку в Україні» і «Мережа дитячих соціальних центрів для дітей трудових мігрантів».

Разом з медичними працівниками та координатором проекту колеги із Карітасу єпархії Фульда відвідали підопічних «Домашньої опіки» і взяли участь у арт-терапевтичному занятті «Малюємо піском» для дітей трудових мігрантів, під час якого їх ознайомили з досягненням проекту, розповіли про труднощі соціальної, психологічної адаптації дітей до міграції батьків за кордон. Іноземні колеги глибоко зацікавились даною темою і провели інтерв’ю з 5 підлітками, яким відома багаторічна розлука із рідними батьками і соціальне сирітство.

Чарівне місто Чернівці з його архітектурними та історичними пам’ятками делегація з Карітасу єпархії Фульда мала можливість познайомитися 9 травня завдяки організованій спільній екскурсії.

А наприкінці робочого візиту відбувся круглий стіл за участю українських і німецьких працівників Карітасу. Під час круглого столу були підведені підсумки роботи, розставлені акценти співпраці в майбутньому, домовлено про 3-охмісячне стажування 2 працівників Центру дозвілля та соціальної адаптації для неповносправних осіб на базі виробничих майстерень єпархії Фульда.

Categories: Новини

Залишити відповідь