Image

У Запоріжжі працює програма компенсації вартості житла для переселенців

0 Comments

54 родини переселенців у Запоріжжі отримали компенсацію вартості оренди житла у рамках програми фонду “Карітас Запоріжжя”.

Як працює програма, розповіли Суспільному її учасники – родина Світлани Корнєєвої, переселенки з Мелітопольського району, а також координатори.

“Ми три місяці були в окупації. Треба було виїжджати. Було своє житло, роботи немає. Я отримувала й отримую соціальні виплати, у мене дитина з інвалідністю. Він тяжко це переживав взагалі. Особливо з перших днів у цьому страху, коли зайняли місто. Це страшно. Повести до спеціаліста нема куди. Річ у тому, що ціни великі, грошей взагалі не вистачало. Ми просто бігли від голоду”.

З червня Світлана живе у двокімнатній квартирі разом з чотирма дітьми. Каже: коли приїхали до Запоріжжя, зупинилися у родичів, але там було тісно великій родині, тому вирішили звернутися по допомогу до благодійників.

“Я в перший тиждень звернулася в фонд і буквально за 3-4 дні ми вже знайшли житло, і вони мені виділили гроші на оплату, і так ми переїхали”.

Самостійно сплатити орендну плату родині важко, її вартість – чотири тисячі гривень на місяць, без врахування комунальних послуг, каже Світлана Корнєєва.

У “Карітас Запоріжжя” працює окрема телефонна лінія. На первинній консультації евакуйованим пояснюють умови програми:

“Це родини, де є більш як троє дітей, інваліди, малозабезпечені родини, одинокі матері, важкохворі люди. Всі ці категорії можуть до нас звернутися, і якщо в них прямий зв’язок із людиною, яка житлом володіє, ми можемо надати їм компенсацію в 3 місяці вартості оренди”, розповідає спеціалістка з комунікації благодійного фонду “Карітас Запоріжжя” Катерина Сиваш.

Всі розрахунки з орендодавцем здійснюються офіційно, каже Катерина Сиваш. Через це деякі власники житла відмовляються брати участь у програмі, адже звикли здавати житло нелегально.

“Договір оренди вони укладають безпосередньо у нас тут. В нас є форма договору. Власник цього житла, відповідно до документів, знаходиться в Україні. Нам необхідно побачити документи на власність цієї квартири, і щоб орендодавець підтвердив, що він здає цю квартиру саме за цією вартістю. Якщо людина згодна, ми можемо давати направлення на гуртожиток. За нашою асистенцією людина отримує місце у гуртожитку, і потім ми будемо покривати його вартість”.

Також Катерина Сиваш наголошує – одна з головних умов для участі у програмі – переселенці повинні мати довідку ВПО.

Джерело


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь