Image

Триває чергова хвиля благодійної екосоціальної ініціативи «Зігрій убогого світом стрітенської свічки»

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Міжєпархіальної екологічної мережі та Благодійного фонду Карітас України розпочало чергову (третю) хвилю соціально-екологічної ініціативи «Зігрій убогого світлом стрітенської свічки».

У рамках ініціативи будуть виготовлені стрітенські свічки з натуральної вощини. Пожертви вірних за придбання свічок будуть спрямовані на підтримку безтермінової ініціативи УГКЦ «Нагодуй убогого», зокрема на закупівлю продуктів для благодійних їдалень та придбання продуктових наборів для біженців, убогих та потребуючих.

«Екологічна складова ініціативи полягає, насамперед, у відновленні церковної традиції використання воскових свічок та в очищенні атмосфери храмів від токсичних продуктів згоряння парафінових свічок, які можна порівняти з автомобільними вихлопами двигунів внутрішнього згоряння, адже ці свічки вироблені з нафтопродуктів, наголошує професор Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології. – Натомість воскові свічки є продуктом бджільництва і мають унікальні дезінфікуючі властивості та неповторний цілющий аромат».

Частина свічок прикрашена квітами з бавовняних та джугутових ниток, сухоцвітами, сухофруктами та іншими природними дарами Божими, що уприсутнюють щедрість Творця та красу створіння. Серед екодекору стрітенських свічок також насіння гібіскусу, проростивши й висадивши яке, можна долучитися до відновлення краси й гармонії навколишнього світу, який нині разом з людиною страждає від убивчих та руйнівних наслідків війни.

Кожен може приєднатися до ініціативи, власноруч виготовляючи та прикрашаючи свічки з натурального бджолиного воску або ж придбавши їх у церкві за пожертви, які будуть спрямовані на підтримку безтермінової акції УГКЦ «Нагодуй убогого».

Запалені на Стрітенських Богослужіннях свічки символізують світло Ісуса Христа та Його вчення, яке просвітлює нас і все наше життя. Молячись при стрітенській свічці, ми можемо відчути єдність з Богом та ближніми в Христовому тілі та більш дієво долати виклики з якими нас конфронтує сучасність.

Нагадаємо, що екосоціальна ініціатива «Зігрій убогого світлом стрітенської свічки» була започаткована у 2021 році Екобюро УГКЦ за підтримки Карітас України у м. Івано-Франківську й дала можливість відчути християнську солідарність людям, які опинилися в складних обставинах, вселила їм надію на краще життя. За зібрані кошти було приготовано 2300 обідів для підопічних благодійної їдальні івано-франківського «Карітасу».

У 2022 році до підтримки ініціативи активно долучились єпархіальні та екзархальні референти Бюро УГКЦ з питань екології та окремі регіональні осередки Карітасу України, виготовляючи екосвічки, що стали світлом надії, любові й тепла для людей, які мають особливі потреби.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь