Image

Проект «Інновації для здоров’я» Карітасу України переміг у Caritas Europa.lnnovation Festival 2023

Карітас Європа провів третій Фестиваль інновацій. Цього року було обрано 7 проєктів-переможців із 23 представлених. Одним із переможних проєктів є «Інновації для здоров’я: сталі підходи в опіці для зменшення впливу COVID-19, для людей похилого віку у Вірменії, Україні та Молдові», який впроваджувався Карітасом України із липня 2021 року і нині продовжений до березня 2023 року. Фінансується він МОЗ Австрії та Карітасом Австрії. 

Розпочалася ініціатива, яка має на меті поліпшення якості життя потребуючих, осередками Карітас Краматорськ та Карітас Львів, а з початком війни продовжилась також у Карітас Броди, куди передислокували частину команди із Краматорська.

Діяльність «Інновацій для здоров’я» націлена на вразливі групи населення: літніх людей, особливо жінок; внутрішньо переміщених осіб; хронічно хворих людей (ВІЛ-пацієнти, діабет); людей, які прикуті до ліжка та обмежені в можливостях, або перебувають у термінальній стадії життя.

Від липня 2021 року навчені мобільні бригади Карітасів надавали послуги з догляду на дому за програмою Домашня опіка, привозили продуктові та гігієнічні набори, інформували населення про ризики для здоров’я з метою підвищення обізнаності щодо COVID-19 та роздавали засоби індивідуального захисту для задоволення основних потреб бенефіціарів.

«Проєкт стартував під час COVID-19 і головна мета була допомогти ізольованим літнім людям та вразливим категоріям населення, які постраждали внаслідок пандемії коронавірусу, та мають обмежену мобільність, яка ускладнює їм доступ до медичних установ, – розповідає Геннадій Якубов, проєктний менеджер Карітасу України. Головним інноваційним компонентом проєкту стала телемедицина, яка реалізується за підтримки львівського Шпиталю Шептицького та безпосередньої участі його лікарів».

Телемедицина – це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги, з використанням засобів дистанційного зв’язку. Для цього мобільні команди Карітасів, які працюють в рамках проєкту, укомплектовані лікарями-консультантами та соціальними працівниками, які організовують виїзди до бенефіціарів на їхній запит. 

Для обстеження і зв’язку з лікарями використовується телемедичний пристрій, який містить: планшет та додаткові гаджети (кардіограф, спірограф тощо). 

Консультують бенефіціарів лікарі Шпиталю, як сімейні-терапевти, так і спеціалісти вузького профілю – кардіологи, гастроентерологи, дерматологи, отоларингологи та інші. 

«Станом на кінець грудня 2022 року, працівники Карітасу здійснили 11400 домашніх візитів і 350 бенефіціарів отримали консультації та призначене лікування за допомогою телемедицини, – уточнює Геннадій Якубов. У нас навіть було кілька випадків у модульних містечках у Львові, коли людина потребувала гострої швидкої госпіталізації, аби врятувати їй життя».

Додатково бенефіціарам надіється психосоціальний супровід працівниками Карітасу Львів та Карітасу Броди, які пройшли відповідне навчання по методології ООН щодо роботи зі стресом. Вже надано 340 психологічних консультацій.

Проєктний менеджер Карітасу України Геннадій Якубов розповідає, що зараз відбувається обмін досвідом з командою з Молдови, а після завершення проєкту «Інновацій для здоров’я» отриманий досвід та напрацювання будуть презентовані локальним управлінням охорони здоров’я та профільному Міністерству.

«Ми витрати кілька місяців на те, щоб розробити софт, який може інтегрувати дані у медичну систему України, – уточнює Геннадій Якубов. Інформація про стан здоров’я бенефіціара одразу формується в медичну карту пацієнта і лікар може робити приписи, виписувати електронні рецепти та направлення. Це дуже спрощує життя всім та автоматизує процеси. Ми готові цими напрацюваннями поділитися з державою».

Caritas Europa.lnnovation Festival 2023 – це не лише захід із презентації проектів Карітасів Європи, це також про те, щоб надихати один одного, знайомитися, співпрацювати та у майбутньому практикувати більше транснаціональної інноваційної роботи в рамках Карітасу та за його межами. 

Фестиваль проходить віртуально, однак кожен переможець отримує Трофей. Він розроблений та створений у співпраці з віденським дизайнером Фабіо Спінком та майстернею Caritas Vienna preWork, де молоді люди можуть отримати свій перший досвід роботи з деревом. 

Трофеї виготовляються вручну з екологічно чистої деревини, і кожен унікальний – як і проекти фестивалю. 


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь