Image

Соціальні працівники Карітасу навчались долати стрес та працювати з наслідками війни

0 Comments

У Львові для соціальних працівників місцевих осередків Карітасу відбувся тренінг на тему «Психосоціальна підтримка дітей та батьків під час війни в Україні». Під час тренінгу зокрема розглядались такі поняття як: вплив стресу, стресові реакції, вікові особливості стресових реакцій, фактори психосоціального відновлення дитини та підлітка, розвиток стресостійкості  дітей та дорослих а також психічне здоров’я соціального працівника. Під час зустрічі всі учасники мали нагоду на практиці спробувати свої сили в різноманітних вправах для подолання стресу та відновлення. Учасниками тренінгу стали представники команд Карітасів з Борислава, Дрогобича, Бродів, Нововолинська, Івано-Франківська, Львова та Краматорська.

Пісні, танці, ігри з кульками, хустинками, фарби, крейда, олівці, багато щирих емоцій як радісних так і сумних та відкритості, – саме так можна було б описати заняття психологів, соціальних педагогів та соціальних працівників. Всі вони протягом двох днів у Львові навчались працювати з дітьми та батьками, які стали вимушеними переселенцями та особисто зіткнулись з жахіттями війни.

Як зазначає тренер, психотерапевтка Ольга Федорець, за останні кілька місяців всім нам довелось зустрітись з новими викликами, емоціями, труднощами, на які потрібно відповідати та реагувати, потрібно підставляти плече, проте це «плече» також потребує відповідного вишколу і підготовки. За її словами такі зустрічі дають багато підтримки, багато нових емоцій, які черговий раз підтверджують – досвід Карітасу дуже значний, і якщо ним ділитись, обмінюватись, то він може стати дуже корисним в практичній роботі з дітьми, підлітками та їх батьками. «Такі зустрічі дуже потрібні саме в живому форматі, онлайн не дає можливості так яскраво і наповнено зачерпнути нових знань та навиків, а ще не дає можливості обійняти одне одного чи висловити підтримку», підсумовує тренерка.

Психолог Карітасу Краматорськ, спів-тренерка Марина Мартиненко розповідає, що досвід такого тренерства для неї є новим, свого часу вона сама навчалась у Ольги Федорець і зараз для неї честь стати спів-тренером та поділитись знаннями та досвідом, який вона здобувала протягом шести років роботи з дітьми та батьками в буферній зоні Донецької області. «Мені дуже імпонувало, що всі учасниці були повністю включені в процес, з захопленням виконували всі завдання та вправи. Всі ці техніки я мала можливість випробувати на практиці і вони дійсно працюють – допомагають подолати стрес, тривогу, стабілізуватись, додають ресурсу», додає Марина.

«Три місяці роботи в умовах війни виявились для нас дуже напруженими і складними, всі ми в тій чи іншій мірі стикнулись з вигоранням. Вся інформація та навики, які ми тут отримали стали для нас такими собі бронежилетами, які допоможуть стримувати «кулі» втоми, відчаю, розпачу. На сьогодні під опікою Карітасу Волинь є понад 60 діток вимушених переселенців з цілої України, і я повертаюсь до них з купою нових знань та вправ, які допоможуть мені стати для них надійною підтримкою та допомогою», – розповідає Тетяна Галицька, соціальний педагог Карітасу Волинь.

«Я щиро вдячна нашим тренерам за той настрій і ту практику, яку ми отримали на тренінгу. Кожна з вправ, ігор, ритуалів дуже наочні, і я впевнена, що будуть активно використовуватись всіма учасниками», – ділиться враженнями соціальний працівник Карітасу Волинь Олена Качорок.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь