Image

«Шлях супергероїв»: спеціалісти Карітасу України визначили шляхи подальшого розвитку дитячого проєкту

Понад 2100 осіб взяли участь у заходах психосоціальної підтримки Карітасу України за методикою «Психічне здоров’я: шлях супергероїв».

Серед них 1936  дітей та 194 дорослих – педагогів та батьків. Географія поширення методики – 24 осередки Карітасу.

Такий проміжний підсумок озвучили 65 спеціалістів Карітасу, які зустрілись у форматі круглого столу наприкінці вересня, щоб спільно підвести підсумки роботи за цією методикою.

«Цей захід є важливим для подяки педагогам, соціальним працівникам, психологам за успішне та професійне впровадження інструментів та розвиток інноваційних підходів психосоціальної підтримки дітей та дорослих в часи війни», – зазначила Марина Мартиненко, менеджер проєкту «Стійкість та Розвиток» Карітасу України.

Зустріч дозволила створити сприятливе середовище для обговорення сильних сторін та тих моментів над якими ще варто попрацювати, щоб вдосконалити, підсилити та розширити впливи на різні цільові аудиторії.

Серед сильних сторін дидактичних стендів «Психічне здоров’я: шлях супергероїв» учасники назвали: інтерактивність – сприяє активності учнів і дозволяє їм більше запам’ятовувати та засвоювати матеріал; мобільність – стенди зручно перенести до укриття; мультфільми та ресурсні картки, які доповнюють стенди, допомагають візуалізувати складні концепції та зробити навчання більш привабливим та зрозумілим для дітей; доступність – легко пояснити дітям складні теми. Також учасники зазначили, що вправи із зошита зручні та цікаві.  

Щоб покращити інструмент учасники запропонували розписати тьюторіал їхнього використання для окремих вікових категорій – малечі, підлітків та дорослих. Зокрема, використовувати стенди, як інструменти коучінгу та передбачити розширений формат мультплікаційного супровіду, демонструючи відеопрезентації до кожного з них. Бажано також доповнити кожен стенд «кишеньками» та додатковими матеріалами для різних вікових категорій, а в майбутньому розробити додаток для телефону та онлайн гру «Шлях супергероя».

Цікавими та корисними були рекомендації від практиків по розширенню цільових аудиторій за допомогою наступних вдосконалень: додатково створити дидактичний та візуальний матеріал про сексуальне виховання, врахувати потреби груп з інвалідністю, додати жіночий образ на роздаткові матеріали, а також зобразити певну дію на ресурсних картках, щоб дитина могла вибрати, що їй допоможе подолати стрес та вирішити складні ситуації.

Працівники Карітасу зазначили, що методика “Шлях супергероїв” може бути дуже корисною для використання в громадах – допомогти розвивати психосоціальні навички, підвищувати самосвідомість та розширювати знання про ментальне здоров’я. Варіанти тем можна змінювати виходячи від потреб громад та запитів потенційних учасників.

Наприклад, в громадах можна організовувати групові сесії для дітей та молоді, де вони можуть відкривати власні сильні сторони та навички, розвивати впевненість в собі та розуміння своєї унікальності. Виїзди в невеличкі громади для співпраці з тамтешніми навчальними закладами, залученням батьків через школи і педагогів, використання стендів на зборах директорів шкіл, депутатів, працівників соціальних служб тощо.

«Команда Карітасу України вкладає великі зусилля у забезпечення благополуччя дітей, і багато уваги приділяє їхньому психічному здоров’ю, – підкреслює Марина Мартиненко. – Саме тому ми прагнемо розширювати свою діяльність і надати інструменти та ресурси для підтримки психічного здоров’я якомога більшій кількості дітей та педагогів по всій Україні». 

Дизайн та вироблення дидактичних стендів «Психічне здоров’я: шлях супергероїв» було розроблено та втілено завдяки проєкту “Формула стійкості” Інституту лідерства та управління Українського Католицького Університету за фінансової підтримки UNICEF Ukraine та Уряду Кореї.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь