Caritas Internationalis вимагає: «Негайно припинити війну. Український народ повинен мати можливість почати будувати своє життя заново».
У день, коли Україна відзначає День Незалежності та шість місяців від початку повномасштабного вторгнення в Україну, Caritas Internationalis виступає з новим закликом до миру, звертаючи увагу на високу ціну цієї війни у вигляді людських життів та важкі наслідки як на локальному, так і на глобальному рівнях. «Цей конфлікт триває так довго, — каже генеральний секретар Caritas Internationalis Алоїзіус Джон, — але, на жаль, політичної волі безумовно припинити насильство продовжує бракувати. Нам потрібен негайний мир, який нарешті дасть українцям шанс почати відбудовувати своє життя та свою країну – процес, який, на жаль, займе кілька років». Джон також наголошує на руйнівному впливі конфлікту на міжнародному рівні. «Ця війна сприяє безпрецедентній глобальній економічній та гуманітарній кризі, з різким загостренням продовольчої безпеки та стрімким зростанням цін на товари першої необхідності. Як завжди, найбідніші та найвразливіші верстви населення платять найвищу ціну».
З 24 лютого дві організації Карітасу, що діють в країні – Карітас України та Карітас Спес-Україна – підтримують населення, надавши гуманітарну допомогу понад 3,5 мільйонам осіб. Роздано понад 2,8 млн обідів та продуктових наборів, понад 900 тис. гігієнічних наборів. Близько 300 тис. осіб отримали допомогу в пошуку житла. Ліки та медичну допомогу отримали близько 100 тисяч осіб. Водночас було забезпечено психосоціальний супровід та юридичну допомогу. У багатьох центрах Карітасу також були створені дитячі простори та реалізовуються освітні програми.
Організації Карітасу у сусідніх країнах – таких як Польща, Болгарія, Румунія, Молдова, Словаччина та Угорщина – також активно приймають участь в наданні допомоги мільйонам біженців, які тікають від війни.
Реакція Карітасу на повномасштабне вторгнення була негайною, а зараз, адаптується відповідно до зростаючих потреб населення. «Наша діяльність не сповільнилася. Навпаки, допомога яку ми надаємо стала масштабнішою та організованішою», – каже президент Карітасу України Тетяна Ставнича. «У перші дні нам допомогла залученість та щедрість небайдужих українців, потім ми поступово розширили кількість наших центрів з 19 до 37, залучивши також 448 парафіяльних центрів. У кожному з цих центрів є співробітники та волонтери, які невтомно працюють, щоб допомагати тим, хто постраждав через війну».
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/