Image

Щодня відчуваємо підтримку й захист. Як вимушені переселенці знайшли прихисток у шелтері Карітасу Тернопіль

Більше року Тернопільщина майже щодня приймає та надає прихисток переселенцям з регіонів, де тривають бойові дії. Це переважно жителі південної та східної частин України. Серед місць, де вимушені переселенці знаходять прихисток – шелтер тернопільського Карітасу.

У шелтері Карітасу живе переселенка Любов Єременко. Вона тут вже майже рік. Разом з чоловіком, донькою та онукою переїхала до Тернополя з міста Краматорськ (Донеччина) наприкінці березня. Жінка розповідає, покидати свій дім було важко, але все робили задля онучки, яка лякалася і плакала після кожного вибуху.

Ми як зайшли у приміщення, то такої кількості людей я ще не бачила. Зайняті були і кімнати, і спортивна зала, і зала для конференцій. Нам виділили матраци і ми спали в залі для конференцій. Нас забезпечили їжею, засобами гігієни. Це дуже зворушливо, коли сторонні люди про тебе так турбуються, — каже пані Любов виданню “Свобода”.

Аби не сидіти без діла, Любов почала волонтерити разом з працівниками благодійного фонду: “Десь щось прибрати, помити. Якщо треба, то і попрасувати. У перші місяці до нас привозили багато гуманітарної допомоги. То ми допомагали дівчатам все розкладати, перебирати, фасувати. Таким чином я хочу віддячити добрим тернополянам за все те, що вони для нас зробили, — розповідає жінка.

Родині Єременко вже виділили окрему кімнату. Проте наразі пані Любов там проживає одна. Адже чоловік повернувся до Краматорська, а донька з онукою тимчасово переїхали до Дніпра. Жінка додає, 2022 рік видався занадто складним для неї. Але в Тернополі їй подобається і вона вдячна людям за теплу зустріч.

Катерина Юрасова приїхала у Тернопіль разом з 15-річним Олександром та кількамісячним Артемчиком. Спочатку вони майже два місяці жили на території Карітасу, а після вдалося знайти для них безкоштовний будинок.

Ми тут жили і нічого не потребували. Я постійно думала про оренду квартири, бо розуміла, не ми одні потребуємо такої допомоги. І тут в один прекрасний день підійшли дівчатка з Карітасу і сказали, що є безкоштовне житло у Тернополі, – каже Катерина Юрасова. – Господарка зателефонувала до організації і запитала, чи немає у них людини, яка потребує житла і зможе платити лише за комунальні послуги. Ми погодилися. Тоді волонтери допомогли нам перевести всі речі і заселитися. Будинок дуже гарний, там є все: від столових приладів до меблів та побутової техніки. Ми дуже задоволені та щасливі”.

Команда тернопільського Карітасу надає тимчасове житло переселенцям від першого дня вторгнення. Аби допомогти більшій кількості людей, під шелтери виділили не лише кімнати відпочинку, переобладнали спортзал та залу для конференцій, а також і соціальну квартиру. Зі слів соціальної працівниці Тетяни Калиняк, підготовка була шалена. Адже щогодини до них зверталися люди з проханням про допомогу.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь