16 просторів дружніх до дитини продовжують свою діяльність у мережі осередків Карітасу по всій Україні.
Завдяки підтримці Карітасу Франції, вони надають соціально-психологічну та педагогічну допомогу дітям віком від 0 до 17 років на території 8 областей країни.
До кінця червня послугами просторів планується охопити 1600 дітей та 800 батьків/опікунів як із числа внутрішньо переміщених осіб, так і сімей місцевого населення.
Менеджер проекту Анна Кілас розповідає, що насамперед послуги надаються дітям та їхнім батькам, які страждають від наслідків стресових і травматичних подій. У першу чергу це багатодітні сім’ї, родини військовослужбовців та загиблих, батьки-одинаки та діти, яких виховують інші родичі через війну.
«Вони мають труднощі з адаптацією, симптоми стресу та емоційної травми, часто відчувають депресію, потребують підтримки, керівництва та допомоги», – уточнює Анна.
Безпечні та повноцінні заходи в рамках просторів, адаптовані до потреб дітей, підвищують їх стійкість та сприяють покращенню стосунків між дітьми та їхніми однолітками, батьками чи опікунами та їх громадою.
Головними компонентами роботи просторів є забезпечення психосоціального супроводу, покращення доступу до альтернативних можливостей навчання та освітньої підтримки для дітей, стаціонарна та мобільна робота в приймаючих громадах та притулках для колективного проживання ВПО, а також проведення загальних заходів (майстер-класи, тренінги тощо), які сприяють зміцненню довіри між громадою та залученню до простору дітей, які потребують допомоги.
Заходи програми відрізняються в центрах відповідно до конкретних потреб громади чи регіону, а також запитів від відповідних категорій населення.
Так, Карітас Чернігів впродовж тижня у Просторі дружньому до дитини проводить творчі та креативні заняття для діток. Наприклад, нещодавно відбулась творча майстерня “Дерево мрій” із використанням ізотерапії для дітей вікової категорії 11-17 років.
Доброю традицією Карітасу Чернігова стало залучення до занять, майстер-класів і тренінгів дітей з Ніжинської, Талалаївської та Лосинівської громад. Для педагогів фонду також важливо принести частинку добра, любові, позитивних емоцій дітям різних закладів освіти – Безуглівського, Талалаївського і Сальненського ліцеїв, а також Ніжинської гімназії.
Фахівці Карітасу Радехів напередодні щорічного Дня вишиванки, який в Україні відзначають в третій четвер травня, провели цікаве заняття «Створи власну вишиванку». Діти проявили неабияку творчість, фантазію та креатив, і на один день стали дизайнерами.
У Просторі дружньому до дитини Карітас Донецьк, який тепер функціонує у місті Дніпро, соціальний педагог, психолог та аніматор щоразу готують для дітей цікаві та одночасно повчальні майстер-класи та ігрові, розвиваючі заняття.
Простір дружній до дитини Карітасу Лубни, що на Полтавщині, функціонує як міні-садочок. Відвідувати його, починаючи з молодшої групи, можуть всі бажаючі – як лубенці, так і гості міста.
Соціальні педагоги з Простору дружнього до дитини Карітасу Надвірна радо діляться з малечею своєю турботою, любов’ю і теплом. Хороший настрій і позитивні емоції для дітей гарантовані.
У дитячому просторі Карітасу Чортків відбуваються групові навчання катання на конях. У загальному списку типів терапії для дітей, іпотерапія – найефективніший спосіб реабілітації. Це вид лікувальної фізичної культури, в основі якої лежить використання рухів коня для відновлення функцій організму людини.
У Просторі, дружньому до дитини Карітасу Новий Розділ за допомогою арт-терапії допомагають дітям виразити свої внутрішні переживання та вивільнити емоції.
Новий дитячий простір відкрився у селі Білий Камінь. Педагоги Карітасу Золочів з цієї нагоди підготували і провели квест для діток – три групи учасників виконували командні завдання, допомагали один одному проходити лабіринт, співали патріотичні пісні та виконували багато інших завдань.
Дитячий простір Карітасу Броди – “КолоДітей” – любить та вміє організовувати масштабні дитячі свята. Нещодавно тамтешні аніматорки організували для дітей проєкту справжній ритуал зустрічі весни – у вишиванках, з віночками, хороводами, конкурсами, піснями, віршиками, цікавими розповідями та особливою магічною атмосферою.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/