Image

Осередки Карітасу відвідали представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

0 Comments

Карітас Кривий Ріг, Карітас Запоріжжя та Карітас Донецьк у Дніпрі відвідала Ірина Верещук — віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Щодоби з Херсонської області до Запоріжжя евакуюється понад 700 людей, що становить 40-50% від загальної кількості новоприбулих ВПО. Години у дорозі, переживання, спека, а, найголовніше, біль від втраченої домівки — все це неймовірно втомлює та виснажує дорослих, дітей та домашніх улюбленців.

Для того, аби відновити сили, прийняти душ, втамувати спрагу та голод, а також відпочити після дороги створено транзитний хаб “Я-Херсон”. Тут, окрім усього переліченого, переселенці можуть отримати консультацію від міжнародних благодійних організацій, огляд лікаря та оформити необхідні документи. Ідея та реалізація цього осередку у Запоріжжі належить представникам Херсонської влади за сприяння Запорізької ОДА.

На відкриття хабу завітала Ірина Верещук — віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Пані Ірина поспілкувалася з херсонцями, що вже виїхали з окупації, проінспектувала роботу хабу та наголосила на важливості евакуюватися, адже попереду чекає складна зима.

Віцепрем’єр-міністерка також мала розмову з усіма благодійними та волонтерськими організаціями, дотичними до допомоги ВПО з Херсонської області, серед яких і Карітас Запоріжжя. Осередок Карітасу вже розпочав тісну співпрацю із керівництвом шелтеру: передали продуктові набори для новоприбулих, а вже найближчим часом заплановано надати побутову техніку та забезпечити локацію регулярними гарячими обідами. Також на регулярній основі хаб “Я-Херсон” відвідуватимуть аніматори Карітасу. Транзитний шелтер знаходитиметься в особливому фокусі проекту з надзвичайного реагування, щоб усі евакуювані херсонці почувалися тут як вдома.

Карітас Донецьк у м. Дніпро з 24 лютого підтримав близько 68 000 ВПО за різними видами допомоги. Це і прихисток, і гуманітарна допомога (продукти, гігієна), кеш-гранти, гарячі обіди, психологічний супровід, юридичні консультації та багато іншого.

За словами директора Благодійного фонду отця Василя Пантелюка, ми намагаємося охопити турботою ВПО комплексно. Щоб у одному місці людина могла отримати все – дах над головою, продукти та речі першої необхідності, відновитися морально та духовно. І з кожним місяцем спектр послуг постійно розширюється.

Команда Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України змогла познайомитися з роботою осередку. Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук наголосила важливість співпраці з мережею Карітасу, бо підтримка благодійників є безцінною в цей час війни. Ірина Верещук зустрілася із багатодітними родинами, яким допомагає Карітас. Поспілкувалася з батьками з приводу викликів , які зараз є у них, після евакуації у Дніпро.

«Запоріжжя, Дніпро та Кривий Ріг – це перші міста куди потрапляють люди з тимчасово окупованих території та міст не безпечних через інтенсивні обстріли. Ми вже стикнулися з проблемою на Донеччині з відсутності газопостачання та водопостачання. З настанням холодів ймовірно нас чекатимуть перебої з електрикою, навіть зараз не всі міста на жаль мають постійне електропостачання», зазначає Олександр Магдаліц, менеджер проекту Карітасу України.

«Влада закликає евакуюватися, а наша місія допомогти та забезпечити підтримку та гідні умови життя тим хто вимушений був покинути свої домівки. Гуманітарна складова важлива, людина яка виїхала з зони бойових дій чи з окупованих територій має отримати все необхідне на першому етапі її перебування у більш безпечному регіоні це продукти харчування, гігієна, юридичний та психологічний супровід та інше. На сьогодні значно загострились питання соціальних послуг та гуманітарного реагування, відтак ми прагнемо до співпраці для зміни законодавства відповідно до викликів часу», додає Олександр Магдаліц.

Для нас дуже важлива співпраця з органами влади різного рівня! Таким чином ми зможемо робити більше для ВПО, а допомога – більш прицільна та ефективна.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь