Image

Карітас України використовує шеринг документів через  застосунок Дія для реєстрації бенефіціарів

Перший проект Карітасу України, який використовує шеринг документів через Дію – новітній спосіб отримання копій цифрових документів бенефіціара онлайн відразу у систему організації, це проект «Невідкладна допомога засобами до існування громадам, що постраждали від війни в Україні. Одеса», коротка назва “ELIS Одеса”. 

Мета проекту: Зміцнити здатність до відновлення життєдіяльності та сприяти розширенню соціально-економічних можливостей вразливих верств населення України, що постраждали від війни. 

В рамках проекту:

Вимушені переселенці та місцеві мешканці, які постраждали від війни отримають тимчасовий дохід через програму Гроші за роботу. 

Постраждалий від війни малий та мікро- бізнес отримає підтримку через бізнес гранти (інкубація, акселерація) та підвищить свою спроможність за допомогою навчання, бізнес тренінгів. 

Детальніше про проект

Для отримання допомоги соціальні працівники проводять реєстрацію бенефіціара та членів його родини в інформаційній системі Карітас України. “Звичайна реєстрація займає певний час (15-20 хв.) для введення текстової інформації, а також фотокопій документів, – розповідає керівник проекту “ELIS Одеса” Оксана Ковалевська, – а впровадження можливості отримати одразу пакет цифрових копій документів через застосунок Дія значно зменшує час реєстрації і займає до 5 хв.”.

Бенефіціару необхідно відсканувати QR-код, який розташований в місці проведення реєстрації. На сторінці проекту, яка відкриється через QR-код, ввести номер телефону та вказати перелік документів, які є в застосунку Дія бенефіціара. Можна надати копії наступних документів через Дію:

Біометричні паспорти: ID-картка, закордонний паспорт 

Картка платника податків

Довідка ВПО

Свідоцтво про народження дитини

Далі бенефіціар переходить в застосунок Дія, підтверджує запит про надання копій цифрових документів Дія.Підписом. Під час використання Дія.Підпису потрібно пройти перевірку за фото – штучний інтелект порівнює біометрію обличчя користувача з його фото в документах в реєстрах. . Після успішної передачі пакету копій цифрових документів бенефіціар отримує відповідне повідомлення, яке демонструє соціальному працівнику, і далі продовжується реєстрація із значно меншою кількістю запитань та дій.

“Інтеграція інформаційного менеджменту Карітасу України  надсучасної розробки Міністерства цифрової трансформації України – шерингу документів – є вимогою сьогодення, оскільки надає нам можливості не тільки скорочувати час реєстрації, а й отримувати всі верифіковані метадані, які захищені сучасними методами криптографії, – коментує менеджер якості програм в напрямку розвитку цифрових технологій Карітасу України Валерій Іванюк, – Також ми розробили інформаційну систему, яка дозволяє в кожному із 43-х центрів Карітасу по всій Україні самостійно створювати інформаційну базу даних для шерингу документів під власні проекти.”

Своїм першим досвідом шерингу копій документів через  застосунок Дія поділилася бенефіціар проекту ELIS Одеса Філімонова Олена: ”Я вперше скористалась таким сервісом застосунку Дія. Мені допомогли дівчата з Карітасу Одеса і це виявилось не складно, дуже зручно і швидко. В мене в Дії якраз є всі документи, які необхідні для реєстрації: ID-картка, довідка ВПО, ІПН, та свідоцтво про народження дитини. Я дійсно відчула перевагу сучасних технологій, які заощоджують час! Мені сподобалось!”

Нагадаємо, що Верховною Радою 15 липня 2022 року прийнято Закон України “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг” №1689-ІХ, підписаний Президентом України 6 серпня 2022 року. А юридична сила е-паспортів та РНОКПП визначена постановою Кабінету Міністрів України № 911 від 18 серпня 2021 року. 

Більше інформації та інструкції з практичного використання шерингу документів    


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини