Карітас Донецьк в м. Дніпро розширює кордони роботи з людьми, що евакуювалися з гарячих точок

Зараз фахівці фонду опікуються трьома центрами проживання внутрішньо переміщених осіб, які розташовані у місті, і де мешкають більше 300 дорослих та близько сотні дітлахів.

Щотижня на ці локації виїжджає мобільна команда Карітасу, яка допомагає людям трансформувати досвід війни, поновити внутрішні ресурси та адаптуватися до нових умов життя.

Ми допомагаємо комплексно – і дітям, і дорослим.

При стресах для людей характерно закриватися в собі і навіть ховатися від оточуючих.

Візити і турбота нашої команди, в яку входить психолог соціальний педагог, аніматор, в буквальному сенсі витягують дітей із стану самоізоляції, дозволяють подивитися на новий, навколишній їх світ ширше і з більшою довірою.

У «Просторі дружньому до дитини» малюки в ігровій формі отримують можливість емоційного розвантаження – через руханки позбуваються напруження, страху, які виникли через пережитий досвід війни.

Арт-терапія, психологічні ігри дозволяють відчути себе в безпеці, створюється простір для самовираження та творчості.

В то й же час фасилітатор та кризовий консультант допомагають дорослим стабілізувати психо-емоційний стан та перетворити проблеми у можливості.

Фахівці не тільки допомагають тут і зараз, а й передають техніки самодопомоги, які пригодяться у збереженні психологічного здоров’я.

Після таких зустрічей дитячі очі світяться радістю, а батьки більш впевнено дивляться у майбутнє.

Проєкт фінансуються Європейською Комісією з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO).