Image

Актуальна інформація для українських громадян, які шукають захисту в Німеччині

0 Comments

Актуальна інформація для українських громадян, які шукають захисту в Німеччині

Попередній правовий статус:
Всім, хто перебував в Україні 24.02.2022 року (українці, а також інші громадяни країн, які не входять до ЄС), раніше не потрібно було мати дозвіл на перебування, щоб мати можливість легально перебувати в Німеччині – навіть якщо 90 днів уже минули. Те ж саме стосувалося українців та біженців, які попередньо постійно проживали в Україні або ж осіб з довготривалим перебуванням в Україні але які на 24.02.2022 року тимчасово не перебували в Україні.

Важливі зміни:
Починаючи з 01.09.2022 року діє наступне:
з моменту в’їзду до Німеччини законне перебування без дозволу є дійсним лише протягом перших 90 днів. Кожен, хто знаходився протягом цих 90 днів в Німеччині і планує надалі залишатися на законних підставах в країні, повинен мати дозвіл на перебування, щоб продовжувати легальне перебування в Німеччині. (Подання заяви має бути не пізніше закінчення перших 90 днів перебування!)

Ті, хто в’їхали до Німеччини до або ж 03.06.2022 року мають звернути увагу на те, що законне перебування в такому випадку закінчується 31.08.2022 року, якщо заздалегідь не було подано заяву на дозвіл на перебування в Німеччині. Якщо ж така заява була подана, то починає діяти так званий «тимчасовий дозвіл на законне перебування». В такому випадку перебування вважається дозволеним, поки Відомство у справах іноземних громадян не прийме остаточне рішення щодо вашого перебування в країні. Якщо після цього Відомство у справах іноземних громадян видасть дозвіл на перебування, це означає що ваше безперервне легальне перебування дозволено. У разі відмови, право на законне перебування скасовується.

Кому ж варто поквапитись до 01.09.2022 року?
Усім, хто не зареєструвався чи не впевнений, що подав заяву на отримання дозволу на перебування, слід обов’язково подати таку заяву на отримання дозволу на перебування до 01.09.2022 року для того, щоб ваша заява вважалася своєчасною для прийняття рішення Відомством у справах інозених громадян. Заяву можна також подати повторно.

Яким чином можна подати таку заяву?
Заяву на отримання дозволу на перебування можна надіслати включно до 31.08.2022 року.

Така заява може бути складена в довільній формі та надіслана звичайним листом, факсом або ж відсканованим документом електронною поштою. В заяві необхідно обов’язково поставити свій підпис для того, щоб вона мала юридичну силу. Важливо звернути увагу на те, що Відомство у справах іноземних громадян має отримати вашу заяву не пізніше 31.08.2022, до опівночі. Достатньо речення: «Ми / я подаю заяву на надання дозволу на перебування» / нім. “Wir /ich beantrage/n die Erteilung einer Aufenthaltserlaubnis”. Ви можете наразі не вказувати на якій підставі подаєте цю заяву, маєте можливість зробити це після консультації. Всі ваші обґрунтування або документи також можуть бути надіслані пізніше. Перш за все, важливо, щоб заява була подана у Відомство у справах іноземних громадян не пізніше 31.08.2022 року або до закінчення 90 днів безвізового перебування.

Якщо ви знаходитесь на території України.
Звертайтеся до наших фахівців та отримайте кваліфіковану консультацію
https://caritas.ua/migration-beratung/

Маєте питання щодо легальних шляхів міграції до Німеччини? Пишіть нам: https://forms.gle/Ks9XrLTq2w1c8L2Y7

В рамках проєкту «Обізнаний та готовий до Німеччини» ви можете отримати безкоштовні консультації щодо тимчасового захисту та легальних шляхів перебування в Німеччині.
А також:
Отримання статусу біженця;
Проживання;
Працевлаштування в Німеччині;
Навчання;
Вивчення німецької мови;
Возз’єднання сім’ї.

Всі консультації надаються БЕЗКОШТОВНО!

Важливо: Проект не є рекрутерським та не сприяє пошуку роботи за кордоном.
Проєкт «Обізнаний та готовий до Німеччини» реалізовується за підтримки Дияконії Баден-Вюртемберга.

Якщо ви вже перебуваєте в Німеччині.
Ви маєте можливість отримати безкоштовну, індивідуальну консультацію щодо того, який шлях обрати надалі. Такі консультації можна отримати від благодійних організацій Дияконії, Карітас, AWO, Німецького Червоного Хреста, Parität в консультаційних центрах з питань дорослих мігрантів (MBE – Migrationsberatungsstelle für Erwachsene) або ж з питань молодіжної міграції (JMD – Jugendmigrationsdienst) по місцю проживання.

Адреси консультаційних центрів можна знайти на сайтах:
https://bamf-navi.bamf.de/de/Themen/Migrationsberatung/?typ=MBE&
https://bamf-navi.bamf.de/de/Themen/Migrationsberatung/?typ=JMD&
Для пошуку необхідно вказати лише поштовий індекс, населений пункт або ж повну адресу. Також є можливість вказати радіус пошуку.

Консультаційні центри в регіоні Баден федеральної землі Баден-Вюртемберг можна знайти на сайті: ekiba.de/migration під розділом Beratung.

Подальшу докладну інформацію, яка постійно оновлюється, можна знайти на сайті Дияконії Баден / Дияконії Вюртемберга: ekiba.de/migration під розділом «Інформація для людей, які шукають захист від війни в Україні» / “Informationen für Menschen auf der Flucht aus der Ukraine”.

Терміни вжиті у статті:
Дозвіл на перебування / нім. “Аufenthaltstitel / Aufenthaltserlaubnis”
Тимчасовий дозвіл на законне перебування» / нім. “Fiktionswirkung”
Відомство у справах іноземних громадян / нім. “Ausländerbehörde”

Categories: News | Новини

Залишити відповідь