Image

434 родини Запорізької області у відремонтованому житлі: як працює програма ремонту домогосподарств від Карітасу

Допомога на відновлення житла у Запорізькій області дала змогу людям вчасно налагодити свій побут, дозволила багатьом родинам не опинитись безхатченками, а залишитись зимувати у власних оселях.

Перший етап програми розпочався у жовтні 2022-го та завершився наприкінці року. Бо восени у Запоріжжі була велика кількість будинків, зруйнованих від обстрілів. Зробивши офіційний запит до місцевої влади, до КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя», та отримавши перелік адрес, Карітас Запоріжжя приступив до роботи.

Допомога надавалась родинам, які відповідали щонайменше одному із критеріїв уразливості. Це багатодітні сім’ї, одинока мати (батько) або опікун однієї дитини чи більшої кількості дітей віком до 18-ти років, родина, в якій є вагітна жінка або мати із дитиною до трьох років, родини людей із інвалідністю, одинокі самотні люди. Також до уваги брався критерій матеріального стану: дохід на одну особу домогосподарства мав не перевищувати 5400 гривень.

Експерти Карітасу Запоріжжя спілкувались із людьми, пояснювали умови, реєстрували бенефіціарів проєкту. Наступний етап роботи – виїзд спеціалістів, фіксування пошкоджень та виконанням відповідних замірів – відбувається безпосередньо за адресою помешкання, результати додаються до анкети.

Таким чином були створені заявки із повним переліком документів, які надсилались до загальної бази даних у національному офісі Caritas Ukraine. Після розгляду та передачі інформації донору формувався кошторис допомоги для кожної конкретної квартири.

Бенефіціари отримували кошти на свої IBAN-рахунки, сформовані ще при заповнені анкети. І отримавши, мали змогу виконати обумовлені заявкою ремонтні роботи.

– За підсумками минулого року, – розповідає Андрій Торін, – ми організували допомогу 434-м домогосподарствам. Нам ставили за план 350, але ми намагалися допомогти більшій кількості людей. І донор нам дозволив це зробити. Справа у тім, що не всі ремонти потребували передбаченої максимальної суми. У деяких випадках йшлося буквально про одне пошкоджене вікно. Тому за рахунок профіциту бюджету ми змогли допомогти більшій кількості домогосподарств.

Окрім того, ми розширили географію та попрацювали у Комишуваській та Кушугумській громадах області, де були відремонтовані приватні домогосподарства. І цього року плануємо попрацювати у громадах.

Новий етап програми «Ремонти домогосподарств у Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Житомирській областях» фактично вже розпочався та триватиме до 31 грудня 2023 року.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь