![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/329536508_1852707578439152_8463061646499250319_n.jpg)
Допомога на відновлення житла у Запорізькій області дала змогу людям вчасно налагодити свій побут, дозволила багатьом родинам не опинитись безхатченками, а залишитись зимувати у власних оселях.
Перший етап програми розпочався у жовтні 2022-го та завершився наприкінці року. Бо восени у Запоріжжі була велика кількість будинків, зруйнованих від обстрілів. Зробивши офіційний запит до місцевої влади, до КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя», та отримавши перелік адрес, Карітас Запоріжжя приступив до роботи.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/323932281_892931761836659_2116302856850511290_n-1024x769.jpg)
Допомога надавалась родинам, які відповідали щонайменше одному із критеріїв уразливості. Це багатодітні сім’ї, одинока мати (батько) або опікун однієї дитини чи більшої кількості дітей віком до 18-ти років, родина, в якій є вагітна жінка або мати із дитиною до трьох років, родини людей із інвалідністю, одинокі самотні люди. Також до уваги брався критерій матеріального стану: дохід на одну особу домогосподарства мав не перевищувати 5400 гривень.
Експерти Карітасу Запоріжжя спілкувались із людьми, пояснювали умови, реєстрували бенефіціарів проєкту. Наступний етап роботи – виїзд спеціалістів, фіксування пошкоджень та виконанням відповідних замірів – відбувається безпосередньо за адресою помешкання, результати додаються до анкети.
Таким чином були створені заявки із повним переліком документів, які надсилались до загальної бази даних у національному офісі Caritas Ukraine. Після розгляду та передачі інформації донору формувався кошторис допомоги для кожної конкретної квартири.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/329479051_907733727096746_8684702674904439480_n-1024x768.jpg)
Бенефіціари отримували кошти на свої IBAN-рахунки, сформовані ще при заповнені анкети. І отримавши, мали змогу виконати обумовлені заявкою ремонтні роботи.
– За підсумками минулого року, – розповідає Андрій Торін, – ми організували допомогу 434-м домогосподарствам. Нам ставили за план 350, але ми намагалися допомогти більшій кількості людей. І донор нам дозволив це зробити. Справа у тім, що не всі ремонти потребували передбаченої максимальної суми. У деяких випадках йшлося буквально про одне пошкоджене вікно. Тому за рахунок профіциту бюджету ми змогли допомогти більшій кількості домогосподарств.
Окрім того, ми розширили географію та попрацювали у Комишуваській та Кушугумській громадах області, де були відремонтовані приватні домогосподарства. І цього року плануємо попрацювати у громадах.
Новий етап програми «Ремонти домогосподарств у Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Житомирській областях» фактично вже розпочався та триватиме до 31 грудня 2023 року.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: #війна #карітас запоріжжя