Image

Лікар франківського Карітасу проводить тренінги для хворих мешканців міста

0 Comments

28 січня 2020 року, у Карітасі Івано-Франківськ говорили про остеохондроз, чи можна його попередити та що робити, якщо вже болить спина. Тренінг провела лікар Карітасу Вікторія Циганюк. Послухати корисну для себе інформацію прийшли підопічні благодійної організації – хворі мешканці міста та їх родичі.

Лікар розповіла, що ж таке насправді є остеохондроз, ознайомила з видами остеохондрозу, адже є  шийний, грудний та поперековий та дала корисні поради щодо профілактики.

«Найперше треба слідкувати за масою тіла, щоб вона була у нормі, – радить Вікторія Циганюк, – також потрібно займатися лікувальною фізкультурою, вести здоровий спосіб життя і ще дуже важливо – свідомо контролювати поставу».

Існують також протипоказання, яких треба уникати, аби спина залишалася здоровою. Що не варто робити: різко з ривком піднімати важкі речі, виконувати важку роботу при нахилі спини, робити різкі, незвичні для себе рухи, тривало перебувати в одному положенні, сутулитися.

Під час тренінгу присутні під наглядом лікаря вчилися полегшувати біль, якщо прояви хвороби вже присутні. Виконували вправами для покращення гнучкості шиї, зміцнення м’язів шиї та тулуба. Кожен отримав матеріали з вправами, аби їх можна було виконувати вдома.

Подібні навчальні тренінги у франківському Карітасу проводяться щомісяця.

Після тренінгу хворі та родичі підопічних отримали від Карітасу медикаменти, засоби гігієни та засоби догляду, а також продукти харчування.

Тренінги та допомога хворим людям здійснюється в рамках проектів «Мережа центрів Домашньої опіки Карітасу України (Паліативна допомога), 2020» та «Сприяння у доступі до медичного обладнання для соціально незахищених верств населення».

Categories: News | Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X