![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/01/322667344_6601717033178114_4040270733100630025_n.jpeg)
У Кропивницькому з жовтня минулого року розгорнув свою роботу осередок Карітасу, в якому наразі працівники надають переселенцям психологічну, духовну підтримку та організовують безкоштовні гарячі обіди, продуктові та гігієнічні набори. Є допомога кризового менеджера та різноманітні майстер-класи для дітей.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/01/322489964_709798260727447_2779521390901074181_n-1024x768.jpeg)
У кропивницькому осередку є група волонтерів, це близько півсотні переселенців здебільшого з Донеччини. Є ВПО з Луганщини, Харківщини, Херсонщини. Вони долучаються до розвантаження та завантаження машини гуманітарною допомогою, сортують одяг, комплектують продуктові та гігієнічні набори.
“Волонтером може будь-хто. Карітас наголошує на тому щоб була своя волонтерська база, яка допомагатиме та підтримуватиме один одного”, – каже очільник осередку отець Іван Третяк.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/01/324088054_1223580124906723_4780559091142469635_n-1-1024x768.jpeg)
Від початку повномасштабного вторгнення рф на базі Парафії Різдва Світого Івана Хрестителя УГКЦ, створили гуманітарний центр імені Святого Миколая Чудотворця. Працівники допомагали переселенцям та людям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/01/323403267_583196643635788_1333088598265778388_n-1-1024x768.jpeg)
Видача продуктових наборів у Карітасі Кропивницькому проходить щодня після проповіді. Так, за січень ми допомогли 500 людям, видаючи продукти. Є сімейні, розраховані на родину з трьох людей, є персональні, якщо людина одинак.
Також зареєстровані переселенці отримують сертифікат на щоденні комплексні гарячі обіди, які можна отримати в їдальні педагогічного університету імені Винниченка.
В благодійному фонді є соціальний педагог-аніматор, який проводить різні тематичні заходи. Нещодавно це була зустріч, де розказували про Святвечір. Також діти спільно з педагогом виготовляють іграшки, аплікації своїми руками, уроки арт-терапії.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/01/323935348_679543057046226_6067751959229670278_n-1024x768.jpeg)
У майбутньому планують організувати дитячий куточок . Вже закупили для того крісла-пуфи, різні матеріали, щоб проводити заняття з дітьми-переселенцями. Дитячий простір мають намір організувати в підвальному приміщенні, який наразі слугує як укриття для місцевих мешканців, де вони ховаються під час повітряних тривог. Проте на даний момент там триває ремонт і для його завершення необхідні кошти.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: #Карітас України