Image

Вони здолали тисячу кілометрів, щоб пізнати культуру Карпат та розвіяти міфи. Хто ж вони?

0 Comments

Сьогодні мова йде про гостей із Карітасу Запоріжжя, які приїхали на Прикарпаття вдруге у рамках проекту «Зміцнення соціальної згуртованості».

18 осіб, а точніше п’ять сімей ВПО, яких місцеві жителі прийняли у свої родини на Коломийщині на час гостювання. Опікувалися сім’ями спеціалісти “Центру підтримки сім’ї” Карітасу  Коломиї.
Проект реалізовується у рамках програми польської співпраці за підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.

«Така подорож потрібна і важлива, бо за цей час люди мають можливість поспілкуватися, обмінятися думками та налагодити міжособистісні відносини», – говорить координатор проекту Вікторія  Дунаєва, яка з власного досвіду знає, як це –  бути переселенцем.
(На фото крайня праворуч).

Гості приїхали на  шість днів. За цей час вони встигли відвідати Коломию, Косів, Шешори, Кам’янець-Подільський, Криворівню, Буковель та Яремче. Тому вмощуйтесь зручніше, бо ми розповімо про всі пригоди, які спіткали наших сімей.

Спершу підопічні Карітасу Запоріжжя навідались до Коломиї, де оглянули історичні будівлі та відвідали музеї мальовничого міста. Оскільки свято Благовіщення Пресвятої Богородиці припало на момент подорожі, сім’ям вдалося взяти участь у Святій Літургії в храмі Преображення Христового.

Також сім’ї зі Сходу мали змогу помилуватися Срібними водоспадами, що в Шешорах. Далі цікавіше – гості зустріли Святого Миколая, який запросив всіх до свого Маєтку на екскурсію. Так, так… Вам не здалося. Миколай працює цілий рік, і тільки 19 грудня прямує з Маєтку до чемних дітей, щоб роздати подарунки. Маєток Святого Миколая знаходиться у с. Пістинь. Його впізнають зразу: дерев’яна хатина, зроблена в гуцульському стилі.

Ну і як, приїхавши в Карпати, не побувати у гуцулів? Зроблено! Неймовірні краєвиди, захоплюючі традиції, що не дім – мистецтво, так можна описати побачене у Косові. Але не менш цікавим відкриттям стала екскурсія до музею «Хата – Ґражда», що в Криворівні. Таку хатину можна побачити у фільмі «Тіні забутих предків». Проте вона відома й тим, що сюди завітав у свій час

Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк та інші відомі українські діячі. Така подорож залишила у сімей незабутні враження та позитивні емоції.

Зарядившись гуцульським духом, сім’ї продовжили пізнавати Карпати, поїхавши до Яремчі. Тут відкрилася краса водоспадів: Пробій та Гук. Прогулявшись сувенірним ринком, наші гості попрямували до Буковелю. Серед снігових вершин їм вдалося намилуватися красою гірських Карпат, а ще розгледіти г. Петрос та найвищу в Україні г. Говерлу.

Не тільки гори вміють дивувати. Вразила запорізьких гостей і фортеця у Кам’янець-Подільському, яка стоїть на скелястому півострові у каньйоні ріки Смотрич. Тут панує особлива атмосфера Середньовіччя, яку  вдалося донести до сімей. Це те, що справді вражає.

Також сім’ї не марнували часу в стінах Карітасу. Для них Іванка Федорак провела майстер-клас по написанню писанок до Великодня, адже саме Коломия вважається писанковим містом.

В останній день перебування в Коломиї  психолог Уляна Семенюк підготувала для сімей тренінг. Учасникам вдалося дізнатися більше один про одного та поділитися з кожним своїми бажаннями. Такий арт-терапевтичний тренінг спрямований на відновлення внутрішніх ресурсів та психосоціальну підтримку групи.

Загалом така подорож сподобалася підопічним Карітасу Запоріжжя, а особливо тим, хто відвідав західні регіони нашої країни вперше. Наші колеги сподіваються, що такі подорожі проводитимуть і надалі.

Ось декілька коментарів самих учасників подорожі. Дякуємо за приємні слова.

Categories: News | Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X