Карітас України організував Форум “Практики трансформації конфліктів та соціальної згуртованості під час війни”.
Під час першої панельної дискусії «Роль організацій громадянського суспільства в попередженні та трансформації конфліктів у громадах» ГО поділились досвідом вирішення конфліктів, які підсилило повномасштабне вторгнення.
“Рух фасилітаторів діалогів з 2014 року відокремився від медіації конфліктів і став тією формою роботи, яка саме працює з конфліктами ідентичності. Приблизно у 2016 році тема конфліктів, пов’язаних із соціальною згуртованістю відійшла на другий план, але вона нікуди не зникла,” – переконана спікерка панелі Інна Терещенко, медіаторка, фасилітаторка діалогів, тренерка.
Говорили також про виклики для громадських організацій і про функції, які цей сектор може виконувати, особливо в невеликих містах.
“Громадська організація у невеликій громаді – це окрема роль. В маленьких містах і селах люди іноді навіть не розуміють, в якій вони глибині конфлікту. Доносити це і підіймати це – наше завдання як громадських оранізацій,” – сказала під час виступу Інна Гуменюк, директорка ГО “Фундація КАЛИНА”.
“Наш фокус сьогодні в тому, що змінилось в темі соціальної згуртованості відтоді, як ми почали працювати з цієї темою до повномасштабного вторгнення, від початку війни у 2014 році, і тим, як це є зараз. А головне, наш фокус сьоодні в тому, що ми визначаємо, як соціальну згруртованість,” – зазначила Ганна Гоменюк, керівниця програми соціальної згуртованості КУ.
“Стійкість – це важливий показник згуртованості. Ми розуміємо, що ця стійкість потребує свого розвитку, так, цитуючи Святе Письмо, щоби “Царство не було розділене,” – каже отець Андрій Нагірняк, Директор з питань ідентичності та мережі КУ. – “Ми маємо працювати над соціальною згуртованістю, незалежно від обставин війни, це є те, про що треба дбати завжди.”
В рамках Форуму відбувся також маркетплейс ідей, на якому громадські організації та фонди з усієї України могли поділитися своїми кейсами вирішення конфліктів та згуртування громад.
Форум став місцем для напрацюванням рекомендацій для кращого розуміння можливостей співпраці організацій громадянського суспільства для помʼякшення конфліктних напружень і зміцнення соціальної згуртованості, зокрема між релігійними організаціями, благодійними фондами, громадськими організаціями, різновіковими групами, внутрішньо переміщеними особами й іншими мешканцями громад.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: #війна #Карітас України