Image

Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії Міхель Ландау відвідав схід України

0 Comments

7-8 травня 2021 року, до Краматорська з робочим візитом завітали президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії Міхель Ландау разом з директором Департаменту міжнародної допомоги Гудрун Гюзел та президентом Карітасу України Андрієм Васьковичем.

Перший день візиту був присвячений активному спілкуванню з місцевими медіа, громадськими активістами та волонтерами, а також знайомству з бенефіціарами Карітасу Краматорськ під час їх домашніх відвідин.

Другий день візитери присвятили відвідуванню селищ на лінії зіткнення.

Саме с. Озарянівка та с. Дружба Торецкої ВЦА опинилися в центрі уваги, адже ці населені пункти є одними з тих, де Карітас Краматорськ надає гуманітарну, медичну та соціально-психологічну допомогу.

Разом з директором Карітасу Краматорськ отцем Василем Іванюком гості мали можливість познайомитись з місцевими мешканцями, педагогами, волонтерами, які поділилися своїми думками про життя в локаціях.

Важливими також стали домашні візити до бенефіціарів Карітасу Краматорськ в селищі Дружба. Візитери мали можливість безпосередньо познайомитися та поспілкуватися з бенефіціарами проєктів Карітасу Краматорськ та дізнатися докладніше про види допомоги, які вони отримують.

«Молодь виїжджає, старші люди хворіють, – каже президент Карітасу Європи під враженням від поїздки. Багато хто стикається з питанням: купувати потрібні їм ліки чи їжу. Часто люди не можуть собі дозволити ані одне, ані друге. Близько половини мінімальної пенсії витрачається на опалення. Але дітям також потрібна підтримка, – додає Ландау.

«Австрія та Європа не повинні випускати з виду страждання людей в Україні», – наголошує президент Карітасу Європи. У той же час він високо оцінив прихильність Австрії, яка надає «надзвичайно важливу допомогу» через Австрійську агенцію розвитку (ADA) та кошти Фонду іноземних катастроф (AKF).

Варто зазначити, що з початку конфлікту в Україні у 2014 році Карітас Австрії надав понад 8,7 мільйона євро за рахунок пожертв та державних коштів. Допомогою було охоплено 10 000 людей.

На закінчення візиту до України, 9 травня почесні гості зустрілись із Главою Української греко-католицької церкви Блаженнішим Святославом та побували на Божественній Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

Міхель Ландау поділився враженнями про поїздку в Україну: «Цей візит, перш за все, вияв солідарності зі сторони Карітасу Австрії. Ми дуже раді бути партнерами України вже багато років. Також це вияв солідарності і зі сторони Карітасу Європи. Ми хочемо зазначити, що пам’ятаємо про всіх людей у потребі. Те що я побачив під час візиту в буферну зону та спілкування з місцевими мешканцями – з одного боку – це солідарність між людьми, те, як вони піклуються один про одного. Проте одне з перших, що кидається в очі – це велика бідність місцевого населення. Вже багато років в Україні іде війна, війна про яку забули у багатьох куточках Європи. До війни ще доєдналась пандемія COVID-19.

Як президент Карітасу Європи, я переконаний, що ми не маємо забувати про людей в Україні. Ми маємо об’єднати наші зусилля та підтримку. Це завдання для Австрії та для Європи. Нас об’єднує молитва. Найбільше всього люди бажають миру. Давайте сподіватись та молитись, що цей мир настане, і ця прекрасна країна буде процвітати. Давайте простягнемо руку допомоги тим, хто найбільше цього потребує. Давайте не забувати бідних та потребуючих людей в Україні».


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь