Image

Карітас України долучився до реалізації державної політики щодо забезпечення найкращих інтересів кожної дитини

Міжнародний благодійний фонд Карітас України приєднався до Платформи взаємодії громадського сектору в інтересах дитини.

Це простір співпраці, який об’єднує понад 100 міжнародних, національних та локальних організацій для реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному оточенні на 2024–2028 роки.

Платформа взаємодії громадського сектору в інтересах дитини реалізується Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей спільно з UNICEF Ukraine в межах проєкту «Соціальний захист для інклюзії, стійкості, інновацій та трансформації (SPIRIT)» за фінансової підтримки British Embassy Kyiv та Foreign, Commonwealth & Development Office.

Від імені Карітасу відповідну Декларацію про приєднання до Платформи підписала президентка Тетяна Ставничи, а офіційно отримала – керівниця програми «Освіта, формація та захист дітей» Карітасу України Зоряна Лукавецька. Разом із менеджеркою дитячих проєктів Карітасу Іриною Пухняк вони відвідали Форум Платформи взаємодії громадського сектору в інтересах дитини.

Під час панельної дискусії форуму особливу увагу було приділено ролі освіти у захисті прав дітей. Ірина Тулякова, голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей при Кабінеті Міністрів України, наголосила, що цього року акцент зміщується саме на освітній напрям, зокрема на питання інклюзії в школах. Вона підкреслила важливість поєднання освіти та соціальної підтримки, адже саме це може запобігти потраплянню вразливих дітей до системи інтернатного догляду. Водночас, вона зазначила, що наразі в цьому напрямку працює дуже мало організацій, і потрібна більша увага та спільні зусилля.

Анастасія Коновалова, заступниця Міністра освіти та науки України, у своєму виступі також акцентувала на важливості освітнього сектору, як потужного інструменту для підтримки дітей та сімей. Вона зауважила, що саме через освіту можна ефективно допомагати дітям і батькам у складних обставинах. Водночас, за її словами, освітня система сьогодні сама потребує додаткової підтримки, аби впоратися з усіма викликами та виконувати цю надважливу функцію.

Карітас України добре розуміє ці виклики й активно підтримує всіх учасників освітнього процесу комплексно, працює із цілою системою школи в громаді в тривалих програмах. Місцеві організації фонду реалізують проєкти у школах, створюючи “Простори Щастя” та надаючи підтримку дітям, батькам та вчителям. Це і програми соціально-емоційного навчання, і підтримка інклюзивної освіти, і допомога школам у забезпеченні необхідними ресурсами, і розвиток безпечного середовища для дітей.

Робота Карітасу сприяє реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні також і через соціальні та соціально-педагогічні послуги дітям сиротам, дітям позбавлених батьківського піклування, дітей в сім’я в складних життєвих обставинах, сім’ям опікунів та сімейним формам опіки в дитячих центрах  та Просторах дружніх до дитини Карітасу. Робота команд просторів спрямована на підтримку як дітей, так і батьків та опікунів, щоб сприяти зміцненню сімей у кризі. 

«Сьогодні на форумі Анастасія Коновалова звернула увагу, що психологи та соціальні педагоги зараз опинились дещо поза реформою Нової української школи. Вчителі мають навчання та курси підвищення кваліфікації, а психологи інколи навіть окремого кабінету та доступу до дітей і батьків. Дуже багато залежить від особистості психолога та соціального педагога та їхнього бажання допомогти дітям, оскільки відсутній новий стандарт для цих посад. Наша організація має чим поділитись та готова долучитись до підготовки такого стандарту, поділитись власними методичними матеріалами, взяти на себе навчання психологів та соціальних педагогів», – розповідає Зоряна Лукавецька.

На сьогодні Карітас виконує проєкти “Зміцнюємо Україну зараз” (SUN, за підтримки Карітасу Австрії, Austrian Development Agency та NACHBAR IN NOT), “Стійкість та розвиток” (за підтримки Renovabis та Карітас Австрії), “Процвітання крізь шторм” (за підтримки Карітасу Німеччини), “Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу” (за підтримки Карітасу Кореї), тож маючи в командах психологів та соцпедагогів-практиків готові стати підсиленням для Нової української школи в процесі перезавантаження психологічної служби та соціальної педагогіки в школі. 

В рамках проєкту “Зміцнюємо Україну зараз” у школах Вінницької, Житомирської та Кіровоградської областей Карітас підтримує запровадження інклюзивних послуг для дітей з особливими потребами, що також відповідає цілям Стратегії та потребам, які озвучуються Міністерством освіти. 

Мережа Карітасу України продовжує працювати над тим, аби освіта залишалася доступною, а діти — захищеними та підтриманими, незалежно від обставин. Участь у форумі Платформи взаємодії громадського сектору в інтересах дитини показала наскільки активно громадянське суспільство долучено до здійснення реформ в Україні. 

На форумі був представлений не тільки Карітас України, але і місцеві організації: Карітас Хмельницький, Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Карітас Золочів, Карітас Київ та Карітас Полтава. Приємно, що представники Карітасу Хмельницький представили свій досвід реалізації послуги розвитку життєстійкості вже як експерти-практики.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини