![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/ab0296ba3ee54ef4.jpg)
Це вже другий прихисток, відкритий в рамках проєкту “Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні”. Про це Суспільному. Івано-Франківськ розповів директор Карітасу Надвірна отець Андрій Будзак.
У прихистку планують поселити 50 переселенців, а при потребі — і до 70. Будівля, де нині працює шетлер, зведена ще в 1924 році. Раніше тут була лікарня. Та останні 3 роки приміщення було в занедбаному стані.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/19e64ac2c8b6a11f-1024x576.jpg)
Ремонт приміщення розпочали в жовтні 2022 року. Тут є капличка та кімната психолога, 10 окремих кімнат, облаштованих меблями, загальні санвузли з душовими, пральна кімната та дві кухні.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/0764f170e6dfb3cf-1024x576.jpg)
Окрім прихистку, у селищі Битків планують розвивати соціальне підприємництво — створити комплекс “Проживай і працюй”, щоб забезпечити переселенців робочими місцями.
“Щоб люди, які будуть тут проживати, паралельно могли працювати. Їм потрібно заробляти гроші, тому що ні громада, ні держава не може в довгостроковій перспективі завжди дбати про переселенців”, — каже Андрій Гунда, голова Пасічнянської громади.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/c4e3545d27916895-1024x576.jpg)
Реабілітації та відновленню переселенців сприятиме також те, що прихисток розташований у горах.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/9a61364de654f5a5-1024x576.jpg)
Більшість грошей на будівництво прихистку залучили від міжнародних донорів.
“Карітас Корея” виділив 2 млн 700 тис. грн. Пасічнянська сільська рада нам допомогла — дала в межах одного мільйона. Також були залучені кошти різних меценатів та жертводавців. Теж приблизно мільйон гривень”, — розповідає отець Андрій Будзак.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: #карітас надвірна