Image

Реабілітація для неповносправних молодих людей

0 Comments

 

У Львові проведено семінар для батьків і опікунів молоді з особливими потребами 
19.04.2011
8 квітня в Карітасі Львів УГКЦ  відбувся семінар для батьків та опікунів, діти яких перебувають під опікою проекту Карітасу «Центр дозвілля та

 

соціальної реабілітації для неповносправних молодих людей». Темою заходу було «Статеве дозрівання розумово неповносправних людей. Поради для батьків,
опікунів та асистентів».
Ця тема, будучи доволі побутовою і звичною на перший погляд, є однак дуже важливою для щоденного спілкування та розуміння процесів, які
відбуваються в організмі і поведінці молодої  людини. «Часто ми не
приділяємо даній темі належної уваги, і упускаємо один з найважливіших
періодів життя наших дітей – період дозрівання, формування характеру і
особистості», – розповідає  координатор проекту Наталя Загайко.
Ціль заходу, який провів регіональний Карітас, – насамперед освітня, полягає в допомозі  батькам у період статевого дозрівання помітити особливий період в житті їх дітей, адекватно реагувати на поведінку дитини та давати правильні настанови.

Проводили семінар працівники львівського Карітасу із належною освітою, основним  модератором виступив  Романчук Олег – психолог Центру «Джерело» (прим. реабілітаційний центр для неповносправних дітей і молоді, м. Львів; http://www.dzherelocentre.org.ua/programs.uk.html).

«Приємно відзначити високу активність батьків у роботі семінару, яка свідчить про добру  робочу атмосферу і дає впевненість у подальший ефективній роботі цього проекту. Для частини учасників семінару почуті під час дискусій думки  були справжньою несподіванкою, відкриттям, інша частина батьків отримала кваліфіковані поради, ще інша частина  отримала інформацію, яка повинна якісно змінити відношення батьків до своїх дітей та більш уважно відноситись до їхніх потреб», – ділиться думками опісля семінару заступник директора львівського Карітасу Степан Вовк.

Цього року проект «Центр дозвілля та соціальної реабілітації для неповносправних молодих людей» фінансується за підтримки Всеукраїнського Фонду «КРОНА» та пожертв, які збирає Карітас Львів УГКЦ.

Діяльність проекту дуже багата на різні заходи з організації дозвілля та соціальної реабілітації підопічних – молодих людей з особливими потребами. Діти і молодь мають змогу відвідувати екскурсії, організовувати свята, займатись у творчих гуртках, мандрувати, відвідувати навчальні заняття та багато іншого. Також, зокрема, функціонування даного проекту передбачає і об’єднання, допомогу і дружбу  поміж батьками дітей з особливими потребами.
Таким чином, Карітас України сприяє соціалізації неповносправних людей, покращує їх побут і відпочинок, змінює ставлення суспільства до людей, що мають певний вид неповносправності.

 

Categories: Новини