Image

Київський Карітас організував Святу Вечерю для підопічних кризових дітей і молоді

0 Comments

23.01.14, Київ
Нещодавно Карітас Київ організував Святу Вечерю для підопічних неповнолітніх дітей –  дітей і молоді, які проживають на вулиці, дітей із кризових і малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей, які позбавлені батьківського піклування та дітей із багатодітних родин. Загалом присутніми на вечері були близько 100 осіб, – повідомляє директор київського Карітасу о. Роман Сиротич.

Щедрий вечір розпочався привітанням, розповіддю про різдвяний цикл свят та їх значення, побажанням усім Божої благодаті, миру та любові. А підопічні місцевого Карітасу діти розповідали вірші і колядували.

Після цього усі приступили до споживання традиційних для українського свят-вечірнього столу страв: куті, пампушків, вареників і голубців, борщу і капусти, риби та інших страв.  Панувала тепла родинна атмосфера. Зворушливо було спостерігати за дітьми, багато з яких чи не вперше були на такій святій вечері.

Карітас Київ впродовж майже 20 років працює з кризовими дітьми і молоддю. Розповідає о. Роман: «Допомога дітям полягає в тому, щоб сприяти їхній реінтеграції в суспільство. Ми допомагаємо сотням дітей і така допомога включає навчання, соціальні послуги, харчування. Ми сприяємо тому, щоб вони віднайшли перспективи у своєму житті, розвинули свої позитивні риси та здобули професію. За потребою вивозимо також їжу вуличним дітям, надаємо їм одяг, засоби гігієни, медикаменти. Ці діти та молодь також мають можливість прийти помитися, скористатися послугами перукаря чи швачки.

Розвиваємо нашу футбольну команду дітей із кризових сімей, плануємо створити комп’ютерний клас, допомогти повноцінно діяти благодійній їдальні, плануємо літні оздоровчі табори».

Завітали на Святу Вечерю до Київського Карітасу і колядники. Вертеп, який представили семінаристи київської Трьох-Святительської семінарії УГКЦ разом із префектом о. Віталієм Храбатином, звеличив свято та приніс багато радості присутнім – дорослим і малим. А на завершення усім дітям було роздано подарунки, дехто поніс із собою додому також страви із Святої Вечері.

Із подарунками, зігрітими серцями, усміхненими обличчями та словами вдячності усі нехотячи розходились, покидаючи Карітас, де їм було добре, радісно та родинно.

«Від свого імені та імені всіх дітей хочу висловити щиру подяку всім людям доброї волі, які спричинилися, щоб ця вечеря відбулася. Завдяки ній десятки дітей відчули свою потрібність і радість, побували у атмосфері родинного тепла.

Усіх бажаючих запрошую до діл милосердя, які спільними зусиллями можемо втілювати у нашому суспільстві серед бідних, хворих та потребуючих! Для цього можна звернутися до мене чи у наш благодійний фонд за телефоном 097-19-45-911 і вияснити, в який саме спосіб ви зможете стати благодійником», – завершує свою розповідь о. Роман Сиротич.

Categories: Новини

Залишити відповідь