Image

Запрошуємо на прес-тур для ознайомлення з роботою по опіці одинокими людьми похилого віку та тими, хто потребує стороннього догляду!

0 Comments

ВАЖЛИВО!
Близько 30грн*  – такою є сума коштів, яку українська держава визначає достатньою для одного дня життя і здоров’я людини похилого віку чи особи, яка втратила працездатність. Звісно, цих коштів заледве вистачає на харчування, медикаменти та оплату комунальних послуг, не кажучи вже про придбання засобів гігієни, одягу, взуття чи інших звичних для українців побутових речей.

Тим часом у віковій структурі населення світу та України відбуваються глибокі зміни – стрімко збільшується кількість людей похилого віку – тих, хто досягнув  65 років. Таких людей у світі нині 269 мільйонів, тобто майже кожен 110, в Україні ж 15 – людина похилого віку, кожен 16 із них є самотнім.

За останніх 12 років на базі своїх організацій у 8 областях України  завдяки проектові «Домашня опіка» Карітас України здійснив опіку над 7 тисячами ** людей **похилого віку, інвалідами, людьми, які живуть з ВІЛСНІДом, паліативними хворими, жертвами тоталітарних режимів, остарбайтерами. Лише за останні 5  років ***Карітас України витратив на опіку людьми, що потребують сторонньої опіки, більше 20 млн. грн.

Що таке «Домашня опіка»?

Карітас України вважає одним з пріоритетних напрямків своєї роботи діяльність, спрямовану на опіку станом здоров’я та якістю життя людей похилого віку та тих, хто потребує стороннього догляду. Метою «Домашньої опіки» є медико-соціальний догляд і покращення обставин життя самотніх осіб похилого віку, немічних, невиліковно хворих і тих, які внаслідок прогресування хвороби чи отриманої травми потребують постійної або тимчасової опіки.

Працівники «Домашньої опіки» забезпечують потребуючих широким спектром послуг:

•    догляд за тілом хворих і немічних – переодягання, заміна постільної білизни, гігієнічні послуги;
•    медичні послуги – вимірювання тиску, пульсу і температури тіла, надання ліків, обробка ран, масажі та розтирання тіла, лікувальна фізкультура та інші;
•    ведення домашнього господарства – покупки в магазині, приготування їжі, годування, миття посуду, прибирання в помешканні, прання та прасування;
•    вирішення юридичних питань – реєстрація для отримання субсидій, документів, сплата комунальних послуг;
•    організація дозвілля – спілкування, читання книг, прогулянки;
•    консультації підопічних та їхніх родичів тощо.

При 8 центрах «Домашньої опіки» діють інформаційно-консультаційні центри, де надаються консультації по догляду за хворими і збереженню їх здоров’я для членів сімей, родичів і сусідів, спеціалістів з домашньої опіки. Також проводяться навчальні тематичні тренінги для волонтерів і соціальних працівників. Щороку такою допомогою охоплено тисячі потребуючих людей.

При 6 центрах «Домашньої опіки» діє випозичальня реабілітаційного обладнання, де сотням потребуючих українців щороку надаються протипролежневі комірчасті матраци і подушки, пневматичні чаші для миття голови, подушки для підтримки шиї, туалетні крісла, інвалідні візки, ходунці двоколісні складні, палиці чотирьохопорні тощо.

У 6 центрах «Домашньої опіки» діють соціальні пральні, завдяки добре налагодженій роботі яких понад 200 осіб з числа набувачів проекту «Домашня опіка» регулярно отримують послуги прання брудної білизни, яка пройшовши етапи прання та прасування, доставляється їм додому у готовому для користування вигляді.

Усі центри «Домашньої опіки» обладнані необхідним медичним і реабілітаційним обладнанням, мають підготовлений  кваліфікований персонал і посвячених  місцевих керівників. Регіональні адміністрації «Домашньої опіки»  співпрацюють  з місцевими відділеннями соціального захисту для людей похилого віку та одиноких, управліннями Пенсійного фонду, з відділами субсидій,  лікарями  поліклінік і лікарень з метою перенаправлення та консультування підопічних, також з освітніми закладами. 

Раніше проект «Домашня опіка» реалізовувався у 13 містах України: у Києві, Одесі, Донецьку, Львові, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Коломиї, Стрию, Бродах, Соснівці, Жовкві, Бориславі. Протягом останніх 2 років географія проекту звужена до 8 міст (Київ, Донецьк, Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Коломия, Борислав) і охоплює 500-600 підопічних.

Впродовж багатьох років проект фінансувався різними спонсорами із Німеччини, Франції, Австрії. З січня 2012 року цей проект фінансують  Фундація “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” і Карітас Німеччини.

Ми пропонуємо учасникам прес-туру:

  • відвідати центри «Домашньої опіки» Карітасу України у Львові та Бориславі Тернополі;
  • завітати до помешкань підопічних проекту «Домашня опіка» і побачити, якими є їх життя, побут, щоденні труднощі та умови для їх вирішення;
  • порівняти наочно послуги, які отримують одинокі люди похилого віку від Львівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  і Карітасу України;
  • дізнатись, чому і скільки років триває лобіювання системи надання соціальних послуг для вразливих категорій населення і державного централізованого фінансування надання соціальних послуг благодійними громадськими організаціями;
  • ознайомитись з роботою національного офісу Карітасу України та регіональних організацій;
  • задати найнезручніші та найінтригуючі питання про особливості здійснення соціальної політики благодійними громадськими організаціями в Україні, специфіку співпраці із державою, фінансування такої роботи і подальші перспективи, виклики, тенденції;
  • ознайомитись також з іншими напрямками роботи регіональних організацій Карітасу України ? роботою з потребуючими дітьми і молоддю, неповносправними людьми, дітьми трудових мігрантів, благодійними їдальнями, пунктами гуманітарної допомоги тощо.

До участі в прес-турі запрошуються журналісти друкованих та Інтернет-видань, телебачення і радіо.  
Для акредитації прохання звертатись до Надії Чорної, менеджера із зовнішніх зв’язків Карітасу України, за e-mail  pr@caritas-ua.org   або тел.  099 090 23 55.

У заявці слід вказати:
1. Ваше ім’я і прізвище.
2. Назву ЗМІ, посаду.
3. Контактний телефон та електронну адресу.  
4. Зручний для Вас час проведення прес-туру та який формат для Вас зручніший:
А) 1-денний (пропонується відвідати організації Карітасу у Львові та Бориславі) чи
Б) 2-денний (пропонується відвідати організації Карітасу у Львові та Тернополі; передбачається ночівля у Тернополі, покриття витрат забезпечує МБФ «Карітас України»).

Пропоновані дати прес-туру:
А) 9-10 грудня  В) 16-17 грудня  C) 23-24 грудня

NB!  Усі витрати, пов’язані із транспортом, проживанням і харчуванням, покриває МБФ «Карітас України».

* місячний прожитковий мінімум і мінімальна пенсія в Україні, визначена на період 1 січня-1 грудня 2013 року у розмірі 894 грн.
** це приблизна цифра, оскільки протягом 12 років у зв’язку зі змінами у фінансуванні проекту змінювались і кількість центрів «Домашньої опіки», і кількість підопічних; середня кількість користувачів цього проекту щороку становила приблизно 500 осіб
*** мається на увазі 2008-2013 роки

Categories: Новини

Залишити відповідь