Image

Дрогобицький Карітас заохочує владу до розвитку місцевої громади

0 Comments

03.08.2011
З 1 по 14 липня 2011 року з ініціативи Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ за підтримки проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» групою активної молоді було проведено акцію «Завдання владі». Головною метою цього заходу було виявити найбільші проблеми м. Дрогобич та Дрогобицького району. В цей період волонтери Карітасу пропонували на вулицях міста та сіл заповнити анкету – зазначити проблеми їхнього населеного пункту, які найбільше приносять шкоди і турбують.

Загалом було опитано близько 400 осіб, в опитуванні брали участь люди різної вікової категорії: віком від 10 до 60 років.

Жителі Дрогобича та сіл Дрогобицького району, які взяли участь в опитуванні, на перше місце поставили проблему щодо стану доріг, за неї свої голоси віддали 300 осіб. На другому місці у жителів Львівщини стоїть проблема безробіття – 244 голоси. Проблему відсутності місць відпочинку для молоді підкреслювала не лише сама молодь, але також ті люди, які далеко не належать до молодого покоління, однак їм небайдужа ця проблема – третє місце в рейтингу найбільших проблем.
Не менше дошкуляють жителям опитуваного регіону і такі проблеми як «пияцтво та алкоголізм», проблема «засмічення вулиць та площ» і проблема «відсутність ігрових майданчиків для дітей». Також значну кількість опитуваних хвилюють питання «забруднення рік та повітря», також бездомних тварин, які створюють небезпеку в населеному пункті.
Працівники і волонтери Карітасу відтак звертаються до представників влади із проханням взяти до уваги і як план для дій звіт про дослідження проблем місцевої громади. Це в своєму маніфести молоді активісти пишуть:
«Це також і ваші проблеми, оскільки Ви теж живете там, де і ми. Ми, активна молодь, даємо Вам завдання, які мають змінити, а саме покращити розвиток нашого міста. Ми вимагаємо:
– відремонтувати дороги;
– збільшити кількість робочих місць (залучити інвесторів, які б відновили роботу заводів та фабрик міста);
– створити місця відпочинку для молоді;
– розпочати кампанію проти вживання алкоголю на вулицях; почати пропаганду здорового способу життя;
– проводити регулярні заходи по очищенню рік та водоймищ;
– збільшити кількість громадських туалетів;
– забезпечити умови пересування для інвалідів;

«Кажуть, що молодь – це майбутнє держави. Від того, в яких умовах зростає молодь, залежить і майбутнє. Влада, якій небайдуже, що буде після них і дослухається до тих, хто її вибрав – достойна поваги і доброї слави», – зазначає в.о. директора дрогобицького Карітасу Наталя Голинська.

Categories: Новини

Залишити відповідь