Image

Карітас України започаткував роботу 2 нових соціальних центри по роботі з молоддю, що має особливі потреби

0 Comments

17.02.2014, Україна
З січня 2014 року при Карітасі в Коломиї і Карітасі в Бориславі почали свою роботу 2 нових соціальних центри по роботі з молоддю, що має особливі потреби. До цього часу мережа центрів для неповносправних молодих людей  Карітасу України об’єднувала роботу  4 спеціалізованих соціальних центрів: у Львові, Дрогобичі, Стрию, Івано-Франківську. Роботою на стаціонарній основі охоплено понад 100 неповносправних осіб, також їх батьки і рідні.

Для учасників соціальних центрів Карітасу України організовані програми навчання по отриманню трудових (працетерапія) і основних соціальних навиків (самообслуговування, приготування їжі, поведінка при різноманітних побутових комунікаціях і ситуаціях тощо), проводяться заходи соціальної інтеграції  (зустрічі з молоддю з інших установ та осередків, організація  дозвілля, рекреаційні ігри, участь в християнських прощах, долучення до фестивалів та ярмарків, участь в літніх таборах, екскурсіях тощо). Для батьків неповносправних осіб забезпечено соціальний і психологічний супровід, інформаційна підтримка, вони долучаються до діяльності і заходів центрів Карітасу, поїздках і таборах, зустрічаються на спільних зустрічах та семінарах.

В нашій країні щороку зростає кількість людей з особливими потребами: на сьогоднішній день приблизно 15% від загальної кількості населення України – неповносправні особи, 6% із них – це люди з вадами інтелектуального розвитку.

«Започаткування нових центрів у нашій мережі – це як народження довгоочікуваного немовляти, ні – аж двох!», – жартує Людмила Сухарєва, національний координатор Карітасу України по роботі з людьми, що мають особливі потреби. – «Метою роботи 2 нових соціальних центрів є сприяння розвитку та соціальній інклюзії молодих осіб з особливими потребами (синдром Дауна, вади розумового розвитку, легкі форми дитячого церебрального паралічу) в суспільство, допомога в адаптації та інтеграції цих людей в місцеві громади.

Це впливатиме на розвиток їх самостійності, відчуття  власної гідності та необхідності. Крім того, не менш важливим завданням є інформування людей про життя і потреби молоді з особливими потребами в нашому суспільстві, відтак – зміна ставлення окремих людей, громад, суспільства до людей, які за певними параметрами є інші за нас».

Під час адаптаційного періоду роботи 2 нових центрів для неповносправної молоді у Коломиї і Борислав в  групу увійде по 6-7 молодих людей з вадами розумового розвитку та іншими супутніми неповносправностями. Вони будуть відвідувати заняття з працетерапії,  брати участь в тренінгах по отриманню соціально-побутових навиків та в заходах соціальної інтеграції. Двері соціальних центрів будуть відкриті з понеділка по п’ятницю з 10 ранку до 17 години вечора. З підопічними і їх сім’ями працюватиме соціальний педагог та працетерапевт.

«З початку поточного року було зроблено чимало роботи. Зокрема проведено ремонт приміщень, у яких проводитимуться заняття, також набрано кваліфікований персонал для роботи з неповносправними молодими людьми, проводяться інформативні заходи та відбір учасників проекту.

Основними цілями проекту у нашому центрі  є сприяння розвитку реабілітаційних програм, покращення соціальної  інтеграції молоді з особливими потребами, проведення освітніх заходів для працівників, батьків і волонтерів, заходи з метою інформування громадськості щодо проблеми людей з особливими потребами, налагодження співпраці із державними та освітніми закладами, громадськими організаціями», – розповідає Оксана Ямбор-Мельник, керівник проекту  «Соціальна інклюзія та розвиток інтеграційних центрів для молодих дорослих неповносправних людей в Україні» у Коломиї.

Віримо, що з Вашою допомогою – чи Ви представник бізнесу, чи Ви частина певної релігійної спільноти, чи Ви працюєте у державних службах, чи Ви кваліфікований менеджер, чи Ви проста небайдужа людина  – ми зможемо змінити життя сотень неповносправних людей і наше громадянське суспільство назагал!

Закликаємо Вас сконтактуватись із нашими соціальними центрами по наданню допомоги неповносправній молоді і їх сімям і з’ясувати, чим саме Ви можете допомогти їх роботі:

Карітас Львів УГКЦ
пл. Св. Юра, 5, м. Львів
тел. +38 (032) 2610372
e-mail: caritasdozvillya@gmail.com

Карітас Стрийської єпархії УКГЦ
вул. Дрогобицька, 61, м. Стрий, Львівська область
тел.: +38 (03245) 5 83 87, 5 20 85
e-mail: stryjcaritas@gmail.com

Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УКГЦ
вул. Чорновола, 4, м. Дрогобич, Львівська область
тел./факс: +38 (03244) 2 24 58
e-mail: karitas@mail.lviv.ua

Карітас Івано-Франківськ УГКЦ
вул. Крихівецька, 102, с.Крихівці, м. Івано-Франківськ
тел.: +38 (0342) 77 99 89
e-mail: caritas-ivano-frankivsk@ukr.net

Карітас Коломийсько-Чернівецької Єпархії
вул. С. Петлюри, 98, м. Коломия, Івано-Франківська область
тел/факс: +38 (03433) 2 16 91
e-mail: karitas.kolomya@gmail.com

Карітас Борислав
вул.Грушевського,26, м.Борислав, Львівська область
тел. + 38 (03248) 4 20 05
e-mail: IvankaMOP@i.ua

Categories: Новини

Залишити відповідь