Image

Зустріч робочої групи Карітасу Європи з Міграції: головна тема обговорення тимчасовий захист для українців

У Празі в середині жовтня відбулась зустріч робочої групи Карітасу Європи з міграції (Human mobility working group). Робоча група зустрічається двічі на рік для обговорення та координації дій щодо актуальних викликів у сфері міграції. Її учасники – представники Національних Карітасів з України, Бельгії, Італії, Вірменії, Албанії, Греції, Чехії, Австрії та Карітасу Європи.

Основними темами порядку денного останньої зустрічі було обговорення Пакту ЄС щодо надання притулку та міграції, позиційний документ Карітас Європа щодо трудової міграції, розвиток мережі з протидії торгівлі людьми COATNET. Основною темою зустрічі стала війна в Україні та імплементація країнами ЄС директиви з надання тимчасового захисту. 

В рамках заходу також відбулася зустріч з представниками Міністерства внутрішніх справ Чехії паном Владіміром Новаком та пані Броніславою Лехоцкою. Вони представили основні акценти чеського уряду щодо врегулювання міграційної політики ЄС у період президенства Чехії в ЄС, а також висловили свою підтримку українському народу та зазначили, що Чехія всебічно допомагає та буде допомагати Україні у пост воєнній відбудові.

Також члени робочої групи мали нагоду відвідати міграційний центр Чехії та проєкти Карітасу Праги та Карітасу Чехії. Зокрема, побували у двох притулках для жінок та жінок з дітьми з України.

Ірина Маєвська, керівник програми Міграція в Карітасі України зазначає, що участь у таких заходах є важливим каналом прямої комунікації, можливістю швидко обговорити нагальні питання та спланувати подальші кроки.

«Ми домовилися, що національні Карітас у Європі проведуть моніторинг виконання директиви з надання тимчасового захисту щоб проаналізувати її сильні та слабкі сторони та виробити пропозиції для її вдосконалення. Адже війна триває, і не зважаючи та велике бажання переважної більшості українців (81% згідно опитування UNHCR у вересні 2022) повернутися додому, лише незначна кількість зможе реалізувати цей намір найближчим часом. Саме тому важливо підтримати уряди в реалізації політик захисту та сприяти їх належному виконанню, щоб кожна особа, яка пережила горе війни мала можливість  відновитися, перебуваючи у безпеці, та сподіваємося у найближчому майбутньому, повернутися додому», розповіла Ірина Маєвська.

Також вона висловила щиру подяку Карітасу Чехії за організацію зустрічі та теплий прийом та висловила сподівання, що наступного року Карітас України зможе стати приймаючою стороною для наступної зустрічі робочої групи з міграції Карітасу Європи.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь