Image

Як закохатись в Ужгород: переселенцям розповіли про родзинки закарпатської столиці

0 Comments

В Ужгороді новоприбулим гостям міста розповіли про те, що тут варто побачити та відчути. Авторка проекту  “Пізнай Ужгород” Людмила Сюзева та професійна гідеса Юліанна Малик розповіли присутнім про можливості вивчати Ужгород та його історію, знайомитися з цікавинками та особливостями міста за допомогою 10 тематичних маршрутів з аудіогідом. 

Зустріч пройшла на терасі нового соціального проекту благодійного фонду “Caritas” Мукачівської греко-католицької єпархії “Перша пральня-кав’ярня Булька”. Щотижня тут проводять цікаві зустрічі з психологами, митцями та професійними тренерами.

Своїм проектом “Пізнай Ужгород” його автори прагнуть заохотити до пізнання історико-культурної спадщини міста і зробити його ще більш туристично привабливим.

Він включає в себе сувенірний набір листівок з тематичними маршрутами для самостійних прогулянок містом та аудіогідів до них. Це мандрівки давнім містом, Ужгородом епохи Габсбургів та Чехословацької республіки, путівники у пошуках мініскульптур, ботанічними дивами міста, християнськими та єврейськими пам’ятками й іншими цікавими локаціями.

Як розповіла Людмила Сюзева, ідею проекту вона виношувала давно, а практично реалізувати його вдалось два роки тому. 

  • Мені казали, що аудіогідом я заберу хліб у професійних екскурсоводів, адже люди перестануть користуватись їхніми послугами, – каже Людмила. – Крім того майже ні з ким із ужгородських гідів я не була особисто знайома. Однак, всупереч побоюванням, чи не всі екскурсоводи їдею підтримали і багато хто виступив авторами маршрутів та озвучив їх.

Основною “фішкою” аудіогіда його є те, що описи об’єктів через додаток вмикаються автоматично за допомогою геолокації, коли користувач проходить повз них. Це дозволяє не відволікатись на пошук додаткової інформації, а насолодитись спогляданням під професійну розповідь гіда.

Маршрути розробляли й записували досвідчені гіди, серед яких – Владислав Товтин, який нині у складі закарпатської ТРО перебуває у зоні бойових дій. Під час зустрічі з переселенцями в Ужгороді гості поспілкувалися з Владиславом Товтином у відеорежимі. Учасники зустрічі подякували йому за те, що мають можливість пізнавати Ужгород, за захист батьківщини у важкий час та побажали якнайшвидшої перемоги і повернення додому.

Гості вечора отримали від спікерів сувенірні листівки з маршрутами. Наприкінці на присутніх чекав сюрприз: БФ “Карітас” Мукачівської греко-католицької єпархії узявся влаштувати для присутніх виїзний тур Ужанською долиною.

Більше про проект “Пізнай Ужгород” рекомендуємо дізнатись на сайті izi.travel.

Стежити за проектом можна на сторінках у Facebook, Instagram та Youtube.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь