![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425816636_802788525220422_4869602881886846346_n.jpg)
Делегація із Карітасу Австрії на чолі з новообраною президенткою Норою Музенбухлер відвідали проєкти Карітасу України, які допомагають дітям, батькам та педагогам.
На початку лютого 2024 року австрійські колеги та представники закордонних ЗМІ здійснили візити до Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, Карітасу Тернопіль та Карітасу Хмельницького УГКЦ.
Історії, зібрані в ході візиту, допоможуть відзвітувати перед народом Австрії про цільове використання тієї допомоги, яку Карітас Австрії надавав Україні з початку війни, і сприятимуть подальшому пошуку коштів для допомоги нашій країні в такий важкий час.
У Дрогобичі делегації вдалось відвідати два профільні заклади – Центр “Разом сильніші” та Реабілітаційний центр «Назарет», поспілкуватись з їхніми співробітниками і підопічними.
«Разом сильніші» надає освітні та консультаційні послуги родинам з дітьми, які постраждали від війни. «Назарет» працює, як шелтер для представників сімей внутрішньо переміщених осіб.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425805656_802788708553737_4819554451602359738_n-1024x684.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425750940_802788551887086_4592717795068581448_n-1024x684.jpg)
Учасники делегації мали можливість дізнатися більше про конкретні програми та ініціативи, які реалізуються центрами; взяти інтерв’ю у батьків і дітей, соціальних працівників і психологів, аби побачити результати роботи та зрозуміти вплив цих проєктів, як на громаду, так і на життя окремих людей.
Австрійські гості також ознайомились з роботою інших діючих центрів та соціальних об’єктів благодійного фонду Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/photo_2024-02-08_14-13-19-1024x768.jpg)
У Тернополі делегація також ознайомилась з роботою важливих проєктів, які реалізуються за сприяння Карітасу Австрії та уряду Австрії. Зокрема, мова йшла про напрямки «Стійкість і розвиток: психосоціальна допомога дітям шкільного віку на території Одеської, Тернопільської, Хмельницької областей під час війни в Україні»; «Домашня опіка», який надає адресну соціальну, психологічну та побутову підтримки літнім самотнім людям; роботу шелтеру для сімей ВПО.
«Радіємо таким зустрічам, під час яких можемо поділитися з нашими колегами успіхами в роботі, а також труднощами і викликами з якими зіштовхуємося, – зазначив директор фонду, отець Роман Загородній. – Такі зустрічі мотивують до нових звершень та досягнень, спрямованих на допомогу людям. Дякуємо колегам з Карітасу Австрії за неймовірно велике бажання допомогти Україні в такий складний для нас час. Дякуємо, що цікавитесь нашими проблемами та потребами, висвітлюєте їх у засобах масової інформації та привертаєте увагу європейської громадськості до України».
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425798821_802788365220438_2929187688011106653_n-1024x684.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425766943_802789098553698_51999826793757835_n-1024x684.jpg)
У Хмельницькому делегація з Австрії змогли відвідати дві школи, де реалізовуються проєкти «Стійкість та розвиток» Карітасу України, в рамках якого в шести навчальних закладах області уже другий рік поспіль діють «Безпечні простори для дітей». Гості взяли участь у заняттях із дітьми, батьками і педагогами, а також поспілкувались з адміністрацією школи.
“Ми раді нашим давнім та щирим партнерам, адже вашу допомогу та підтримку важко переоцінити“, – привітав гостей директор Карітасу Хмельницький УГКЦ, отець Іван Данкевич.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425766928_802789248553683_374270028660134932_n-1024x684.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425775621_802788258553782_3496746544393339323_n-1024x684.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/425817253_802788305220444_4553912895332231913_n-1024x684.jpg)
Гості були приємно вражені роботою усіх підрозділів фонду, відвідали соціальний центр для реабілітації дітей, медичний центр та хостел.
“Ваша праця і вклад у людей – це неймовірна місія, яку ви здійснюєте з честю та гідністю“, – зауважила президентка Карітасу Австрії Нора Музенбухлер. Натомість працівники Карітасу України подякували колегам з Австрії за підтримку, яка надає можливість допомагати людям у потребі. Разом розширюємо простір добрих справ!
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/